Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyar embernek van lehetősége...

Magyar embernek van lehetősége külföldön normális munkát végezni?

Figyelt kérdés
Vagy csak "cselédnek" lehet kimenni?
2010. szept. 2. 16:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rossz témakörbe írtam ki véletlenül a kérdést, nem volt szándékos.
2010. szept. 2. 16:03
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ez igen sok mindenen múlik. Számít, hogy milyen iskoláid, szakmáid vannak, mennyire vagy felkészült, megbízható, mennyire beszélsz nyelvet. Egy jó szakma nélkül kint sem lehet megélni, Fontos, hogy az adott országban el tudd magad adni, tudniuk kell a munkáltatóknak, hogy te vagy. Továbbá ha behívnak interjúra, ott minden kiderül, ezért nem árt egy középszintű nyelvtudás. Tehát hogy normális vagy cseléd munkád lesz-e, az csak a rajtad múlik, de amúgy Amerikába, együk például Floridát, itt a cseléd is nagyon jól meg tud élni szállodai takarításból, mosogatásbol, stb.
2010. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*vegyük például
2010. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Németországban sok lehetőség van, de Mo. főleg angolcentrikus az iskolákban. Így elég nehéz. Ráadásul az irodai munka gyakran németet és az angolt is megkívánja.

Szerintem a cseléd kicsit túlzás, én Spanyolországban szállodában dolgoztam, azért nem lehet belehalni.

2010. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet. Én is, párom is normális munkát végzünk. Bár én normálisnak hívtam azt is, amikor takarítottunk, vagy mosogattunk, mert munka az is.


Nyelvtudás, határozott fellépés, a szakmánk alapos ismerete és kitartás kellett a megszerzéséhez.

2010. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm aki Németországban dolgozik a szakmájában, ácsként. Én ausztriában dolgozom igaz mosogatóként de havi 1200 Euro megvan, a szállást kaját fizetik így igencsak jó. És inkább leszek itt kint cseléd 1200 Euroért, mint otthon szakember havi 80.000 Ft-ért...
2010. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16:57-es van most lehetőség kimenni, te hogy jutottál ki? Fél éve itthon malmozok.. :'(
2010. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit nevezel "normális" munkának.
2010. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen!


16:30! Nekem németből van középfokú nyelvvizsgám. Angolul is tanultam pár évig, nem vagyok belőle teljesen analfabéta, konyhanyelven elbeszélek ha kell. De papírom nincs róla.

Ennek köszönhetően Magyarországon sehol nem alkalmaznak. Mindenhol az angolt kérik. Ha a szakmámon kívüli, alacsonyabb szaktudást és nyelvismeretet nem igénylő állásra jelentkezek, akkor azzal az indokkal küldenek el, hogy túlképzett vagyok.

Ha letagadom a végzettségemet, akkor azt firtatják folyton, hogy mit csináltam az egyetemi évek alatt. Mert azt nem mondhatom, hogy egyetemre jártam, mert akkor azért nem vesznek föl.

2010. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ismerek lányt, akinek gazdinfós diplomája van, és Londonban a KFC-ben sült krumplit árul.

mondta, h keresett a végzettségének megfelelő melót, de mindenhol az angolokat részesítik előnyben.

így is megél, de én a helyében inkább itthon keresném meg azt a 200ezret, ha már annyit tanultam... ezért aztán urvára megérte neki 3 évet lehúznia az egyetemen...

2010. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!