Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedül élve mekkora lakás...

Egyedül élve mekkora lakás lenne elég, amire már nem mondanád azt, hogy túl kicsi, és milyen típusú, milyen településen/környéken?

Figyelt kérdés
Háziállat lehet, de más emberek nélkül gondold végig.
2021. okt. 19. 10:34
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%
Ha egyedül élnék kb ~50 négyzetméterrel megelégednék. Leginkább egy kis telken tudnám elképzelni ahol lehet kocsibeálló és egy kis terasz.
2021. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

30 nm körül. Most ketten élünk ennél picit több négyzetméteren, így is elég.

Mindenképp kertes ház, valami csendes faluban az ideál nekem.

2021. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne pontozzatok le senkit, aki a kérdésre válaszol, mindenkinek mások lehetnek a preferenciái.
2021. okt. 19. 11:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég lenne kb. 30 nm. Most szívem szerint egyedül is egy 50-60 négyzetméteres lakást bérelnék/vennék, viszont ha logikusan gondolkodom, akkor ugye egy 50-60 nm-s lakás az általában 2 szobás, és az valószínűleg nem lenne kihasználva általam. Szóval szívem szerint egy 50-60 négyzetméteres lakást választanék, ha lenne lehetőségem, habár tudom, hogy nem lenne akkorára szükségem, és egy 30 négyzetméteres is elég lenne. Település szempontjából pedig megyeszékhely. Illetve nem közvetlen a belvárosban, hanem picit kijjebb, de azért nem is a város szélén. Illetve az ideális az a kertes ház, szóval ha választani tudnék egy számomra ideális környéken levő kertes ház és lakás között, a házat választanám.
2021. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

30 m2 a minimum, de a 35-ös másfeles és a 40-es garzon már bőven elég volt.

Most szolgálati lakásban lakom, ami elvileg 24 m2, de nekem kisebbnek tűnik. Van egy cicám is, rajta látom, hogy nem érzi jól magát ilyen szűkös helyen és sokszor engem is nyomaszt.

2021. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Én voltam, félrenyomtam és utólag nem lehet módosítani. Bocsi, 1-es! :(

#2

2021. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ha én megtehetném, akkor egy amerikai konyhás, nagyfürdőszobás, földszintes házat vennék két szobával akármelyik város szélén, ahol még megáll valamilyen busz(villamos, hév)

Ez már kijön 80 nm -ből. A ház természetesen kiváló hőszigetelésű legyen, gázfűtéssel, vagy talajvizes hőszivattyús fűtéssel.

Mindez 50x50-es telek közepén, a ház mellett egy jól zárható garázs nem hátrány.


A kis lakás sem rossz, de én szorongok benne.

2021. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én jelenleg 34nm-es lakásban élek, és kicsinek érzem. Nagyon kicsi a konyha, mosogató csak egy tálcás, amit leginkább akkor érzek kicsinek, amikor főzök, mert az edényeket csak több részletben tudom elmosogatni, a hűtő csak az előtérben fér el, ami szintén nem nagy, udvar, erkély nincs, az is hiányzik. Én ki tudnék használni egy 50nm-es lakást. De biztos, hogy van, akinek meg az én lakásom is kényelmes tud lenni.
2021. okt. 19. 12:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 96m2-es kétszintes házban élek egyedül, és nem tartom nagynak. Alsó szinten konyha, ebédlő, nappali. Ebédlőt persze nem használom, csak ha nagyobb családi összejövetel van. Emeleten meg ott az én szobám, plusz egy vendégszoba, illetve fürdő.
2021. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel születésem óta egy börtöncella méretű, egyszobás garzonban nyomorgok, 50 négyzetmétert már palotának éreznék. Ez a minimum, amire igényt tartok, de még jobb lenne 70 körül, mert úgy már lehetne külön varrószobám és mosókonyhám is. Kertes társasházban kell lennie a lakásnak, zöldövezeti, de viszonylag központi helyen.
2021. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!