Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az igaz lehet, hogy aki 30-32...

Az igaz lehet, hogy aki 30-32 éves koráig nem tudja összerakni egy kisebb lakás önerejét, az nem a megfelelő településen tervez?

Figyelt kérdés
Egyszer hallottam egy szakértőtől, hogy ez volna az elvárás tudatos emberekkel szemben. Vagyis ha nem tudsz eddig eljutni, akkor nem éri meg ott élned.

2021. febr. 4. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem valamikor igaz lehetett, a mostani ingatlanárakkal már nem feltétlenül.
2021. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Ahhoz, hogy 30-32 éves korára az ember összerakja az önerőt, ahhoz eleve jó munkahely kell. Ahol pedig ilyen van, ott drágák a lakások.

Na most ki az aki elköltözik egy világvége faluba, csak mert annyi pénze van ekkora, hogy ott tudjon venni valamit? Mikor ott semmi sincs, pont azért van minden töredék áron. Onnan meg nem fog órákat utazgatni a munkahelyére.

2021. febr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem igaz. Az olcsó települések közelében nincs munkahely, vagy csak nem jól fizető. Ahol munkahely és infrastruktúra is van, az pedig értelemszerűen sokkal drágább. Szerintem nem elvárható, hogy egy 30-32 éves embernek bárminemű segítség nélkül meglegyen az önereje, pláne egyedül.
2021. febr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ezt valaki olyan találhatta ki, akinek nem sikerült 32 éves korára összerakni, és ezzel az ideológiával próbálta vigasztalni magát.
2021. febr. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez akkor lenne igaz, ha az ingatlanpiac tökéletesen versenyző lenne. Ezzel szemben nagyon torz a működése köszönhetően az állami támogatásoknak. Szóval ez az állítás baromság.
2021. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Inkább azt mondanám rossz munkahelyen ragadt, nem mer váltani.

Vagy valami alibi szakmája van, és nem hajlandó elismerni.

Még ha master diplomád van akkor is leghamarabb 24 éves korod óta dolgozol.

Szakmunkás után már 18 évesen.

Igazából az van, hogyha hajtasz a célért, hogy meglegyen az önerő, akkor meglesz. Igen, áldozatokkal fog járni, lehet hogy több dologról is le kell mondani, mint külföldi nyaralgatás, éttermezés, drága kocsmázás, lerúgott prémium autóval villogni akarás, de csak pénzt beleöntés. Ha a szülői ház közelében nincs meló, akkor albérlet, szobabérlés, saját lábra állás.

2021. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Kíméletlen de valahol igaz.

Mi eljottunk pont ezért Bp-rol, no nem csak az agglomerációba, mert az róka fogta csuka, hanem messzebbre.

Nagyobb város közelében telepedtunk le, olyan életszínvonalon élhetünk ami Bp-en kevesek kiváltsága és mi ebben az életben nem értük volna el, viszont a képzett munakerobol hiány van a kornyeken ezért viszonylag jó állatokért sincs olyan verseny.

Itt az ingázás sem azt jelenti mint a pesti agglomerációból.

Na persze aki nem tud lemondani a városi életmódról annak ez úgy sem opció, de az bizony könnyen azzal fizeti meg hogy a lakaskomfortja nem lesz ugyanaz.

2021. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem állatokért, allasokert :)
2021. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Általában igaz, de azért lehetnek extrém szerencsétlen körülmények, amikor igazán nehéz lehet ezt végrehajtani.
2021. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát a kormány remek lakáspiaci stratégiájának köszönhetően egy panel is 30 millió. Ehhez alsó hangon is kell 10 millió önrész és 20 hitel. Mondjuk ha nem mamahotelezel és egyetemet vègzel akkor az első-egy két évet míg tapasztalatot szerzel, gyakornokoskodsz albi mellett azt ne számoljuk. Vegyük úgy, hogy 25-re van egy rendes főállásod. Az 30-ig azt jelenti, hogy évi 2 milliót tegyél félre és ha ez megvan akkor vállalj be 20 millió hitelt és tied a panel. Havi 180 ezret tegyél félre és mellett fizess egy 20 M2-es garzonért 120 plusz rezsit. Persze még enni is kell és hasonlók. Ehhez kell 400 ezres fizu legalább és elég bátorság ahhoz, hogy 20 milliót fel merj venni. Nah ezért húznak ki egyre többen külföldre vagy maradnak mamahotelban. A 400 ezres fizetés helyett tedd oda egy kezdő tanár 130 ezrét is gondold végig a hazai helyzetet. Nehéz lett volna ennél jobban el szúrni az ingatlanpiaci viszonyokat de hát csak sikerült. Persze ez az én véleményem és tévedhetek is. De nagyjából ezeket az opciókat látom: irány külföld, gyerekeket gyártani úgy, hogy a büntető kamatok ott lógnak a fejed fölött közben , vagy lemondani arról, hogy valaha lesz valamid.
2021. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!