Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 50 m^2-es lakásba milyen és...

50 m^2-es lakásba milyen és mekkora poroltót érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Vész esetére természetesen.

2021. okt. 27. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Lakásba poroltót biztos nem vennék, inkább valamilyen habbal oltót. Garázsba meg mehet a poroltó.


[link]

2021. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keress rá arra a neten, hogy "tűzfaló".
2021. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Porral oltó a legszélesebb körben használható, így szerintem annak van értelme, de abból is a nagyobb típusoknak. Ezek a pici pár kilósok nagyjából semmire nem jók.

Érdemes lenne megbeszélni a közös képviselővel egyébként, hogy vegyetek szintenként egyet a folyosóra. Probléma esetén mindenki tudja, hogy ott van, kirohan, leakasztja és oltja a tüzét. A közös vagyonvédelemmel teljesen indokolható, nálunk rögtön el is fogadták, sőt támogatták a lakók az ötletet.

Nyilván ehhez kell egy kultúra (hogy nem lopják el).

2021. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez teljesen jó ötlet. Első válaszoló elgondolkodtatott, hogy melyiket volna érdemes venni.
2021. okt. 29. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

6 kg porral oltó, ezzel tudsz kezdődő tüzet eloltani. Egy égő szobát már nem, akkor nyilván menekülni kell. Olcsó és kiadós.


Konyhába érdemes betenni egy kis 1 kilósat, pl ha kigyullad a serpenyőben az olaj.


Annyit még megjegyzek, hogy ha drága nehezen pótolható bútoraid, elektromos eszközeid vannak, érdemes a poros helyett széndioxid oltót venni. Az ugyanis nem hagy nyomot. 5kg a szokásos méret.


A habot felejtsd el, elektromos tűznél nem használható, a por és a co2 viszont igen.

2021. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül a bejárati ajtó mellé a falra szereld fel, így szabályos. Ne tedd be a szekrény aljába, tűznél nincs idő keresgélni.
2021. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
CO-val szerintem nehéz oltani. Kifogy mire rájön laikus ember a technikára. De ízlések és pofonok. :) Mondjuk ha csak kezdődő tűz, akkor kupit nem hagy legalább maga után, az tény.
2021. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Milyet ajánlanál 7. hozzászóló?
2021. nov. 2. 16:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Porral oltót. Én voltam a 3-as is és a 7-es is, bocsánat. :)
2021. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 3. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!