Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 50 nm-es lakás lehűtéséhez...

Egy 50 nm-es lakás lehűtéséhez milyen klímát lenne érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán letudja hűteni egy klíma az egész lakást?

Egy konyha és két kis szoba. A konyhából nyílik a két szoba.


2016. júl. 8. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi penzed van erre?


2.5kW hutesi teljesitmeny elvileg eleg kell hogy legyen, amennyiben van redony(!). A tipus, tudasszint mar csak a penztarcad fuggvenye. En pl. invertereset vennek, es olyat ami tud futeni is, de lehet hogy neked a legolcsobb on-off is eleg. Ja, szerelot ne is keress, hetekre elore be van mindegyik tablazva...

2016. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én márciusban rakattam fel a légkondit. Én kikértem a légkondiszerelő véleményét, ő egyértelműen a Gree márkát javasolta, azokkal még sosem volt problémája később sem. Az, hogy mennyire tudja lehűteni, az nem feltétlenül csak a teljesítményen múlik, attól is függ, hogy milyen lesz a légáramlása a légkondinak. Ha találsz egy normális szerelőt, akkor hívd ki mielőtt bármit is vennél, és beszéld meg vele, hogy milyen teljesítményűt ajánl.

De egyébként én is invertereset ajánlok.

Amire érdemes még figyelni az az energia osztály. A légkondi nagyon tudja pörgetni a villanyórát.

2016. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélj egy légkondi szerelõvel hogy mit ajânl. Mekkora teljesíményût es mennyiért. Majd keress ra te is a neten a hasonló gepekre. Én ezt tettem mert kicsit sokaltam 180 ezerért azt a márkás gépet amit a szerelõ ajánlott. Találtam egy ugyan olyan paramèterekkel rendelkezõ szintén márkás gépet. 50 ezerrel volt olcsòbb a szerelõ gépénél.Aki felszereléskor elismerte hogy ez pontosan olyan jó készülék mint amit õ ajánlott. Majd élénken érdeklõdött hol szeteztem. És igen egy gép lehût ekkora lakást. Egyèbként a paramétereknél írják hány m2 re való
2016. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Épületgépésszel beszélj. Akkor se alul se túl nem lesz méretezve. Mert nem mindegy, hogy egy 10. emeleti panelban van az a laskás, vagy egy jólszigetelt új házban. A szerelő azt a márkát fogja preferálni, amelyik cég a legnagyobb kedvezményt nyújtja neki.
2016. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!