Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az a határ egy ingatlan...

Mi az a határ egy ingatlan esetében amit haszonélvező még megtehet a tulaj engedélye nélkul s mi az amit nem? Eladni nyilván nem adhatja el, de pl. egy polcot felszerelhet. és komplett polcrendszert számtalan furatokkal a falban?

Figyelt kérdés

Mi az a határ egy ingatlan esetében amit haszonélvező még megtehet a tulaj engedélye nélkul s mi az amit nem? Eladni nyilván nem adhatja el, de pl. egy polcot felszerelhet.

és komplett polcrendszert számtalan furatokkal a falban? Esetleg az egész lakásban?

Ablak ajtót kicserélheti keretestul ha karbantártásugyileg szükséges talán még az árát is követelheti, de azért is kicserélheti, mert mondjuk nem tetszik?

Komfortfokozatot emelhet? Ház esetén szobával bővitheti?

vagy falat emelhet uj szoba kialakitása céljából ha lakásról van szó?

Kertben ültethet fákat vagy csak enynári veteményt, esetleg könnyen megszüntethető évelő virágokat, bokrokat?


2021. nov. 5. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
bármit ami nem ront az ingatlan értékén és szerkezetén
2021. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nincs rá előírás, de csak azt teheted, ami a szerződésben le van írva. Ha ilyen nincs, vagy azon kívül, ami le van írva mégis akarsz valamit, akkor okvetlenül beszéld meg a bérbeadóval, különben ráfizethetsz (ha makrancos a bérbeadó).
2021. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Folytatom:

Elnézést, nem vettem figyelembe, hogy haszonélvezőről írtál. Ő élvezi a hasznát az ingatlannak, tehát kedve szerint tehet kisebb változtatásokat.

2021. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem bérbeadásról van szó.


Haszonélvező vagyok a másik pedig tulajdonos.


Igy szerződés nincs illetve az adásvételi szerződés van de abban semmi más nincs leirva csak a vételi ár s a két fél tulajdonviszonya. Illetve nem tudom haszonélvezeti jog tulajdonviszony e, a kérdés szempontjából mindegy de annak örülök ha valaki kijavít.

2021. nov. 5. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
A haszonélvező NEM TULAJDONOS, csak élvezi a hasznát (lakhat benne háboríthatatlanul, bérbe adhatja...). Ha meg akarja venni a tulajdonostól, akkor adás-vételi szerződést kell írni. Miért akarja megvenni? Nem értem ezt az oldalát a kérdésnek, hiszen ingyen, háborítani nem szabad őt.
2021. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ami amúgy is engedélyköteles (bővítés, esetleg a homlokzat, tető... ilyesmik), azt csak közösen tudjátok úgyis intézni. De ilyesmik, mint festés, polcfelfúrás, kertrendezés, bátran. Inkább a jó viszony fenntartása végett érdemes legalább előre tájékoztatni, ha ki akarod vágni a nagyi kedvenc rózsabokrát.
2021. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megvételről nincs szó csak a haszonélvezeti jog nevét probálom pontositani. ha nem tujajdonviszony akkor milyen viszony? Mert a tulajdonos az ugye tulajdonviszony, a volt tulajdonos státusz is az csak a multban volt tulajdonjogot jelenti. A fentartással megvásárolt ingatlan vevőjének is tulajdonviszonya van stb.


"Inkább a jó viszony fenntartása végett érdemes legalább előre tájékoztatni, ha ki akarod vágni a nagyi kedvenc rózsabokrát."

igen ez alap, de a másképp emlékezés jelensége miatt tisztáznám mi az ami miatt per történhet

2021. nov. 5. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pontosítani, mert ennek ez a legpontosabb neve :) Az ingatlan hasznát élvezed, amíg élsz, viszont nem vagy tulajdonos, tehát nem értékesítheted és nem örökítheted.
2021. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Asszem nem tudom jól megfogalmazni mire gondolok. Ez olyan mint amikor engem arról akartak meggyőzni, hogy a liba az nem madár hanem háziállat.
2021. nov. 5. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ezek a magyarázatok neked nem elegendőek, akkor nyugodtan keress fel egy jogászt, aki öröklési ügyekben jártas, vagy íme az internet:


[link]

2021. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!