Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektort használók ez...

Gázkonvektort használók ez normális?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztem, ahol konvektor van, a bekapcsoláshoz szerelőt hívtam, aki tisztította, ill. be kellett állítani, és műszerrel ellenőrizte, hogy szivárog-e. A konvektor működik, viszont folyamatosan van egy alapzaj, gondolom ahogy ég (a gáztűzhely égésére emlékeztet). Ez normális?

2021. nov. 8. 23:37
 1/9 anonim válasza:
65%
igen normalis
2021. nov. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, normális. És amikor kihűl, rendesen kattogni fog.
2021. nov. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Igen normális, a gáz áramlását a fuvókánál hallani.

És a régiek, egyesek kattoghatnak. Nekem nem kattogott még, de a főláng begyújtása, égése is hallható jól,pláne csendbe.

2021. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos normális. Párom régi szobájába volt ilyen, egyszerűen nem tudtam tőle aludni, mert borzasztóan zavart az alapzaja is, az ütemre való kattogásról meg már ne is beszéljünk..
2021. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy normális, ahogy a többiektől olvasom, de akkor az enyém (3 db) nem normális, mert semmi "gázhangjuk" nincs.

Pedig nem mai darabok.

Pattogni is csak akkor szokott, amikor először bekapcsolom és melegszik fel.

2021. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is hangtalan. Meg is őrülnék, ha nem az lenne, mert érzékeny vagyok a hangokra. Lehet, hogy az adott területen levő gáz nyomásától is számít?
2021. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

nálunk is több van, de csendes mindegyik. Ha őrláng, ha nagyláng, mindegy.

Az egyik hűléskor szokott egyet kattanni, de ez lemezburkolat-hiba, nem tudok vele mit tenni.


Szóval nem suhoghat a konvektor.

2021. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Suhoghat, és mindez a fúvóka, órláng bizonyos kialakítás esetén. De sokminden beleszólhat. A régit hallottam, az újat nem hallani. Dob kialakítás is erősíthet rajta.
2021. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lemez konvektorok általában zajosak,az öntött vas konvektorok szinte hang nélküliek.
2021. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!