Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tisztaságmániás vagyok? O. o"

Tisztaságmániás vagyok? O. o"

Figyelt kérdés

Ma, amikor felkeltem, rögtön az jutott eszembe, hogy mekkora kosz van. Két hete minden nap megállás nélkül mosok, takarítok, pakolok, nem bírok elviselni egy porszemet sem. Ha nem takarítok, bűntudatom van, néha pihenek közben, ahogy most is.(ezer forintot b.sztam el reggel tisztítószerre, most a fürdőszobát takarítom) Tisztaságmániás lennék? Leginkább pár héttel/nappal azelőtt jön rám, ha a barátommal nálunk találkozunk. Náluk mindig rend és tisztaság van. Nem akarok lemaradni. 12 nap múlva jön hozzánk - lehetek ettől tisztaságmániás? Ezek az állapotok egyébként 1 éve tartanak.


18 éves lány


2010. szept. 5. 10:06
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ha a barátodéknál úgy vélted, hogy nagyobb a tisztaság mint nálatok, és ezért takarítasz. Ráadásul van is ennyi mindet takarítani. Akkor elég nagy kupi lehetett, de akkor viszont nem vagy tisztaságmániás, csak szégyenled a rendetlenséget és a koszt. Én tisztaságmániás vagyok de annak mások a tünetei, nem tudok a mosdó mellet elmenni úgy, hogy ne mossak kezet! A poharam fölött nem lehet átnyúlni. Stb.....
2010. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is folyton kezet mosok, meg kb. naponta háromszor zuhanyozok. Folyton mosom a ruháimat, szinte minden nap :S Meg persze a velem egy háztartásban élőkét is. Mindig tisztaság volt, amikor jött a barátom, de mert rendet raktam. Suliba járok, dolgozom, nem mindig van időm ilyenekre. Most 2 hétig se meló, se suli, mert egy hatalmas eseményre készülünk, és itthon nagy szükség van a segítségemre. A billentyűzetemet is kb. két naponta takarítom :S
2010. szept. 5. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:

én is szeretem a tisztaságot, ha épp rámjön, akkor kampányszerűen végigsuvickolom a lakást.

de amit te csinálsz, az már kezd eszelőssé válni.

persze, jobb mintha a kocsmában ülnél, vagy egész nap csak a seggedet vakarnád, de találd meg a középutat, mert a végén már azt veszed észre, h pánikrohamot kapsz, ha valamelyik nap nem érsz rá takarítani.

2010. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire tisztaság mániás vagy, legalább a környezetnek ne árts, és vegyél egy csomó 20%os ecetet, azzal is jól lehet takarítani, de ha nem válik be legalább leszoksz a mániádról. (Ebben semmi rossz szándék nincs ne érts félre, csak a mániás viselkedések egy idő után fokozódnak, de ha még időben észreveszed visszaszorítható, a barátom is ilyen volt, de szerencsére már abbahagyta az állandó kézmosást.
2010. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!