Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vizes falak ellen mi a teendő ?

Vizes falak ellen mi a teendő ?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok keseredve es felek hogy karos lehet az egészségre. Több helyen megjelent a penész , pedig rendszeresen szellőztetek. Kisfiammal élek egy újszerű lakásban . A konyhában egy sarokban elkezdett vizesedni a fal . Olyan büdös , dohos , rohadt fal szag van hogy az eszméletlen. Ez ellen mit lehet tenni ? Megpróbálok egy képet belinkelni.

2021. dec. 7. 11:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Felhívtam . Azt mondták fizetnem abszolút nem kell semmit , mindenképp a WAG ( lakásszövetkezet ) fizeti. Na akkor ez buli lesz 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ azért remélem hogy nem ekkora a baj , a szerelore várok hogy mit mond . Ezt amúgy a szomszéd lakasabol nem lehet megjavítani? Ő egyedül van , én meg egy 2 éves kisfiúval.
2021. dec. 7. 13:17
 12/16 A kérdező kommentje:
Amúgy azt mondták hogy mindkepp be kell menniük a felettem lévő lakásba is. Akkor lehet hogy szerencsém van és a szomszédnal tört el a vezeték , csak nalam folyik le a víz ? Tudom , ez nagyon gáz ahogy írom , bocsi ... Eladó vagyok nem szerelő 😅
2021. dec. 7. 13:21
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szerelő dönti el, de a cső a szomszédba lehet elrepedve, és ott javítják. Nálad a vízfolt alapján jobban behatárolható a hely, hol keressék.

Elvileg ha javítás kész, a fal nálad kiszárad pár hét alatt, akkor újra festhető.

2021. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Imadkozok hogy ne nálam bontsák a falat. 🤦🏽‍♀️ Köszönöm a válaszokat.
2021. dec. 7. 13:24
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Tedd a következőket: zárd el az összes csapot. Ezután figyeld a vízóra számlálóját, hogy forog-e. Ha igen, valahol engednek a vezetékek. Ki kell javítani.

Megy-e fűtés cső ott a falban? Ha sokat kell feltölteni a rendszert, az is lehet nem teljesen tömör.

Ha a fürdőszoba van esetleg a másik oldalon, nézd meg, nem tud-e ott lecsorogni a víz, a kád, a zuhanytálca mellé. Ugyan ezeket a szomszédnál is meg lehet tenni, hiszen az ő rendszereiben lévő hiba is okozhatja nálad a problémát. Ha egyik sem akkor egyszerű a megoldás. Ugyan is a mai ablakok tökéletes légzárása miatt nincs természetes szellőzés. E miatt az élettel általunk bevitt nedvesség, pára( mosás, lélegzés, mosogatás, fürdés, szárítás stb.) nem tud távozni. A pára mindig ott csapódik ki, ahol a leghidegebb a fal. Ez sokszor a külső sarok. Annyi rejtett ablakszellőzőt kell tenni az ablakokba, amennyit a német előírás(DIN 1946-6 Feuchteschutzlüftung) előír. Ezek biztosítanak annyi minimális finom szellőzést, hogy a páratartalom beálljon egy alacsonybb szintre, ki fog száradni a fal és nem lesz penész. Sajnos ezt a fogalmat az épületgépészek idehaza nem ismerik. Ott ez a kötelező minimum, amit úgy kell megoldani, hogy a lakónak ne kelljen tenni semmit ehhez.

2021. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Leírták mindent, mi lehet ok.

Felette ott a fürdő. Fűtéscső nincs a képen.

2021. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!