Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtőrendszer feltöltéskor az...

Fűtőrendszer feltöltéskor az autómata légtelenítőket ki kell nyitni?

Figyelt kérdés
Nyitott rendszer, gázkazán és vegyestüzelésű kazán is van. A vegyestüzelésű van mélyebben, ezért annak az alsó csapjáról szeretném feltölteni,de nem tudom, hogy a légtelenítőket ki kell e nyitni. Arra gondolok, hogy igen, mert így könnyebben kimegy a rendszerből a levegő. A rendszer majdnem teljesen le lett eresztve.
2021. dec. 16. 08:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nyitott rendszernél tud távozni a levegő a tágulási tartályon keresztül! Ha kinyitod, akkor mindegyik radiátornál kell álljon valaki, hogy időben elzárja, máskülönben szét áztatsz mindent!
2021. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Most automata légtelenítők vannak nálad, vagy csak a radiátor végén lévő szelepre gondolsz? Mert a kettő nem ugyanaz. Nálam is nyitott rendszer van, és ha valami oknál fogva újra fel kell tölteni, akkor annyira feltöltöm, hogy a tágulási tartály is tele legyen, majd a radiátorokat egyesével szoktam légteleníteni. De nálam pár végponton van automata légtelenítő is.
2021. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Feltöltéskor a víz maga előtt nyomja ki a levegőt.Ha van légtlenitő,és nem automata kicsit meg kel nyitni.A viz megjelenése után zárni.A tágulásin van túlfolyó,ez jelzi a tartály megtelt.

Indulhat a keringtető.A légtelenitőkön távozik a még bent maradt levegő.

Válaszom sima gázazánra vonatkozik.

2021. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Egy radiátor kivételével minden radiátoron automata légtelenítő van. Ezért lett leeresztve a víz, hogy a légtelenítő csavarokat aitomatákra cseréljük.
2021. dec. 16. 09:19
 5/21 anonim ***** válasza:
Az elzáró kupakokat ki kell nyitni, a többit automatán megcsinálja.
2021. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez a lényege az automatának, hogy nem kell hozzányúlni, kinyitod, és légteleníti magát.
2021. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Visszamentem a boltba és azt mondták, hogy nyitott rendszernél nem működik az autómata légtelenítő.
2021. dec. 17. 18:42
 8/21 anonim ***** válasza:

Hülyeséget mondtak. Honnan tudná a légtelenítő, hogy nyitott-e a rendszer?

Nálam is nyitott, mégis működnek az automata légtelenítők. A padláson lévő kiegyenlítő tartály (sima kiselejtezett wc-tartály) elég nyomást biztosít hozzá, hogy működjenek.

2021. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem is nyitott rendszerem van és tökéletesen működik az automata légtelenítő.
2021. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nem működnek az autómaták, csak az az egy, ami magasan van. Amiket a radiátorokra tettem csak akkor engedik ki a levegőt, ha tűvel benyúlok és megnyomom a szelepet. Nem tudok mit tenni, visszateszem a légtelenítő csavarokat. Eléggé elkeserítő helyzet.
2021. dec. 18. 05:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!