Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen költségekkel számoljak...

Milyen költségekkel számoljak egy dombtetőn lévő szőlőskert teljes közművesítéséhez?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni hogy ezek milyen költségekkel járnak, csak körülbelül.

Vizet és villanyt szeretném beköttetni.

A legközelebb lévő település ahol villanyoszlop és vízvezetékrendszer található az 500 méterre van a szőlőskerttől.

Kb. 60 méterrel magasabban fekszik a terület, nem tudom hogy ez milyen hátrányokkal járhat.

Mi volna a legkézenfekvőbb, vagy hogy jönnék ki a legjobban, hogy ez így megvalósulhasson?

Válaszokat előre köszönöm!



2021. dec. 27. 01:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom csak FideszeSS válaszolók voltak,azért lett az 5 lepontozva .Lényegében az ő válasza is az volt ami a többi válaszolóé.

Ezt a választ is le lehet,biztos ami biztos.

2021. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem úgy az 5-ös, mint a 11-es válaszodban azt a ma már mindenki számára ellenszenves és kényszeres viselkedést pontozták le, (én is) amikor valaki minden kérdésbe belekeveri a politikát, legyen az akár egy rántott leves recept.

...és ez teljesen független a pártszimpátiától, mindössze értelmetlen és fárasztó, ezáltal nem hasznos a válasz.

A reklamálásra meg ez fokozottan igaz!

2021. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%

Politika ide,politika oda,ez a valós igazság.

Kis ember ilyen dolgokban nem tud létezni.

2021. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

#13

Te miről hadoválsz, könyörgöm?


Minden munkának van anyag és munkadíja, az áram telepítésének és bekötésének is.

Nyilván ha valaki egyénileg akarja megoldani 20 km-re, egy tajga közepére, akkor többe fog neki kerülni, mintha ugyanoda 500-an összeállnak.

Mi a franc köze lenne ehhez a politikának?

2021. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
#14: Engedd el, azt próbálja belemagyarázni, hogy a Fidesz dönti el, hogy egy mezei felhasználó kap-e áramot külterületen. És ha fideszesnek kell, akkor kiviszik a 3x25Ah-t azonnal, ingyen, ha nem akkor meg nem. De összemossa az átlag fogyasztó szintjét Lölő szintjével. A szokásos kisember saját nyomorát próbálja a gigaberuházások szintjére felhúzni.
2021. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Igazából nem is a pénz lenne akkor az egyelten probléma, hanem az idő is míg ki lehetne vitelezni ezt az egészet. Én is 10 millió feletti összegre tippeltem, csak kíváncsi voltam a ti véleményetekre is!

Írtátok páran hogy előnyösebb lenne az áramfejlesztés + kútfúrás. Ezekről nincs sok információm. Abban biztos vagyok, hogy ezek is mind engedélykötelesek, de talán olcsóbban kijön. Ezek kivitelezésére milyen összeggel + idővel számolhatok?

2021. dec. 27. 14:54
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

A kútfúrásra kizárólag olyan céget válassz, akik hidrogeológia méréseket is végeznek, majd ennek alapján garanciát is ad a vízhozamra, általában 10 évet.

[link]

Ők intézik az engedélyeztetést is.

Lehet, hogy drágábban fogsz kijönni, mintha a szomszéd Pista bácsi 2 dróttal "bejósolja" neked a vizet, de garantáltan meglesz az a vízmennyiséged, amit meghatároztak.

2021. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A kút fúró vállalkozók mindent elintéznek,ha kell.

Aki figyeli a net híreit,az olvashatta már az új kormány rendeletet,/talán csak 2 hetes/ 2028ig semmilyen kérelem,bejelentés nem kötelező a 80 m ig a régi,és az új kútakra sem. Ezt sekély víznek nevezték a jogszabályban.

Én is figyelemmel tartom a kút ügyeket,mert nekem is van 60 m es fúrt kutam.Már vagy 30 éve. Ezt nekem ma,talán 1 millióért ha megcsinálnák.Akkoriban fele volt.

Ha csak erre kellene az agregátor,jobban megérné,mint hálózatot oda vitetni. Ha van víz,az megfizethetetlen 1 szőlős kertben .

2021. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
szigetüzemű napelemes rendszer
2021. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Ha nincs éjjel-nappal ott, akkor jó eséllyel a következő alkalommal már nem fogja megtalálni a napelemes cuccát.

2021. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!