Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet kezdeni a szőlőssel?

Mit lehet kezdeni a szőlőssel?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy zártkerti szőlőst. Minket a telken lévő ingatlan érdekelt elsősorban. Tehát a szőlőssel nem szeretnénk kimondottan foglalkozni. Kb. 1000 nm szőlőről van szó.

Úgy tudom ilyen esetben az a szabály, hogy kiadni nem lehet, hogy valaki átvállalja a termesztést.

Na de akkor mit tudunk tenni? Mi legyen a sok szőlővel?

Ha jól tudom 2 fajta bor szőlő is van közte.

Jelenleg rendezett a szőlő, így vettük át. Csak nem értünk hozzá kicsit sem. Viszont úgy sem lehet hagyni magára, hogy gazosodjon.

Megköszönném ha írna valaki hozzáértő, mit érdemes kezdeni vele.



2019. júl. 10. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

A gazt ti is le tudjátok nyírni, a termést meg el lehet adni.

Én keresnék valakit a közelben (gondolom nem csak azon a telken van szőlős) akivel megegyeznék, hogy gondozza a szőlőt cserébe a termést x áron átveheti.

2019. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen valami ilyesmi ötlet kell. Mert mi nem tudunk és nem is szeretnénk foglalkozni vele. A rendezése is pénz. Meg sok munka is van vele.

Most igen kezdetnek ellehetne adni a szőlőt, mert most megvan művelve. Lesz rajta termés.

Hol érdemes hirdetni?

2019. júl. 10. 08:21
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Jófogáson leginkább, de gondolom nem a puszta közepén van a szőlőskert, vlaószínűleg a szomszédok közül többen művelnek szőlőt, őket érdemes lehet megkérdezni. De van még egy ötlet, amit anyósomék javasoltak nekem anno, hogy ilyesmire mindig a helyi kocsmában kell rákérdezni, ha nem is azonnal pár napon belül lesz valaki.
2019. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, az ország más részében mi a helyzet, de Nyugat-Magyarországon alapvetően nehéz arra embert találni, hogy földet műveljen. Az emberek inkább tévét nézni és strandra járni akarnak szabad idejükben, nem a napon izzadni.

Mindenki örül, ha a sajátját, meg az idős szüleiét rendben tudja tartani.

Aki meg profi bortermelő, az meg géppel művel sok hektárt, ő nem fog foglalkozni 0,1 hektárral (ennyi a te szőlőd, kérdező).

Szóval sok sikert, de én ilyen élethelyzetben meg se vettem volna a telket.

2019. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Az épület miatt vették, a szőlőt simán kiszedik, ha más nem és kész.
2019. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
én is vettem 2000 m2 szőlőst, körbekérdeztem az egész környéket hogy ki vállalja gondozását, szőlőért cserébe senki sem akarta, örülnek a borászok hogy a saját szőlőjüket tudják művelni. Fogtam a láncfűrészt és az ásót, írtókapát, majd kiírtottam az egészet.
2019. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kivágnánk mi ha lehetne, de úgy tudom elég jó kis szabályok vonatkoznak erre is. Hát igen, gondoltuk, hogy nem ilyen egyszerű, hogy csak úgy kiadjuk.

Amúgy van sok szomszéd. Ott is van szőlő.

És igen mi a ház miatt vettük, az rendesen lakható több szobás.

Amikor megírtuk a foglalót, addig sem tudtuk, hogy na ezt kötelező művelni. Aztán végül belementünk a ház és a környék miatt.

2019. júl. 10. 12:06
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Vannak szabályok igen, a nagy többhektáros szőlőkre, amikre vaskos állami támogatást vettek fel. 1000 nm semmi. Nyugodtan kivághatod a francba. Ha a tulajdoni lapon gyümölcsösként szerepel maximum meghagysz egy-két tőkét ott, ahol nem zavar.
2019. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Agyf...t tudnék kapni azoktól, akik vesznek 1000 m2 szőlőt (vagy bármilyen művelt földet) úgy, hogy nem értenek hozzá és nincs is kedvük foglalkozni vele. Egy percet sem.


Szóval zártkerti telekre épültek egy komplett családi házat. Ezt eleve nem tartom szerencsésnek. A legtöbb esetben szabálytalan is, csak annyira elterjedt, hogy szemet hunynak felette.

Esélyes, hogy az előző tulaj pont azért akarta eladni, mert neki is teher volt művelni a szőlőt. És képtelen volt találni bárkit is, aki akár csak ingyen (a termésért) művelte volna.

Ti meg megvettétek úgy, hogy nektek is kizárólag a ház kellett. Nem is tájékozódtatok, mi a kötelezettségetek ill. találnátok-e embert a szőlőre.


Amúgy mi lenne, ha nem lenne művelési kötelezettségetek és kivágnátok? Akármit ültetnétek, gondozni kellene. Még a füvet is nyírni kellene. Vagy egy 1000 m2-es dzsumbuj szomszédságában élnétek le az életeteket?

2019. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Elméletben kötelező művelni, nekem is "szőlő" besorolású a zártkertem, de 30 éve csak fű van rajta, 3 gyümölcsfa és egy faház. A kutyát nem érdekli.
2019. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!