Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne kb egy...

Mennyibe kerülne kb egy házhoz hozzáépíteni 30 m2-t?

Figyelt kérdés
Tudom sok mindentől függ, mekkorák az igényeink stb. de egy tól ig összeget tudnátok mondani, hogy ti mennyiből oldanátok meg?

2022. jan. 2. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem...

Tégla darab ára megvan, megtudod nézni. Beton m3 ára kiszámolható. Faanyag (tető okán) méterre kiszámolható mennyi...

Vagy mi érdekel, hogy mennyiért építené hozzá egy kivitelező vállalkozó? 300-500 ezer Forint/m2!

Én magam, a hétvégi házhoz, könnyűszerkezetből 800 ezerért építettem hozzá 20m2-t! Ha ezzel beljebb vagy... de ott nem járt senki, mindent magam csináltam! Ebből nem lehet kiindulni...

Fogalmam nincs miből akarsz építkezni, mekkora lesz a belmagasság, milyen mély alap szükséges nálad, miből lesz a födém, hogy lesz a tetőszerkezet, össze kell-e építeni a meglévő tetőszerkezettel stb. stb.

Leültem, kiszámoltam mennyi lesz, ahogy elképzeltem... 100.000 forintot tévedtem! Annyival lett olcsóbb, de mindez abból adódott össze, hogy webes árat néztem és több mindent annál olcsóbban tudtam beszerezni.

Ha magad csinálod, akkor le kell ülni, meg kell tervezni és ki kell számolni mennyibe fog kerülni... ha úgy építteted, akkor pedig teljességgel felesleges, kiszámolják ezt helyetted!

2022. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
20 millió
2022. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
800 000 ft/m2 plusz az emelt áfa mert erre 27%-os áfa megy. 30 millió minimum.
2022. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

1-1,5 millió környékén ki lehet hozni ha csináltatod, mivel egy szobához semmiféle közmű nem kell, csak egy ajtó, egy ablak és egy plusz radiátor.

Mondjuk nem mindegy, hogy miből szeretnéd és milyen tetővel.

Ha magadnak csinálod akkor nyilván olcsóbb.

2022. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
A 2-es és 3-as versenyző még alkohol hatása alatt lehet...
2022. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

"1-1,5 millió környékén ki lehet hozni ha csináltatod"


Igen, az építészeti tervek kijönnek 1 millióból.

2022. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Kb. 2 éve 25 m2-es zárt teraszt építettem saját magam cserepes lemez tetővel egymillió körüli összegből, ami jelenleg is + szobaként funkcionál. Ha magának megtudja csinálni, akkor csak rajta múlik, hogy mennyiből tudja kihozni.
2022. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
4-500e ft / négyzetméter, plusz az építész ára...
2022. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nagy túró!

4-500ezer/m2 akkor, ha egy komplett házat épít fűtéssel, gépészettel, kéménnyel, fürdőszobával, konyhával stb-vel.

De itt csak egy üres szoba lesz!!

2022. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
9: és az üres szobában nem lesznek burkolatok, nem lesz fűtés, semmi...????
2022. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!