Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor szelep miért nem...

Radiátor szelep miért nem állítható?

Figyelt kérdés
1-6-ig van rajta beosztás. 3nál zár, 4nél nyit. Nem is tudom így szabályozni a meleget. Vagy hideg vagy forró a radiátor.

2022. jan. 7. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet, hogy termofejes radiátorszeleped van? Abban eleve van egy termosztatikus betét, és valószínűleg a szobád hőmérséklete annyi, hogy 3-asnak megfelelő, ezért zár itt el, viszont ha nyitsz rajta, ergó szeretnél melegebbet és feltekered 4-re, akkor egy darabig fog melegíteni a radiátor, majd itt a 4-esnél fog majd lezárni. Szóval ő tartani fog egy állandó hőfokot a szobában, és e szerint fogja állogatni a radiátorszelepet.
2022. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy határoló pöcökkel le van korlátozva a tartomány.
2022. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyenem van: [link]
2022. jan. 7. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt Herz termofej, ahogy írtam is az 1-es hozzászólásomban. Nekem is van ilyen.

[link]

2022. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor milyet vegyek? Mert amúgy van termosztátunk, csak azt szeretném, hogy az egyik szobában ne fűtsön annyira a radiátor.
2022. jan. 7. 18:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Asztali digitális termosztát, csak van 4 szoba és az egyikben túl meleg van.
2022. jan. 7. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Teljesen jó ez! Most így 3-ason olyan 22 fok körül van beállítva, tekerd lejjeb, és majd ő szabályozza a radiátor, hasonlóan mint egy termosztát
2022. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!