Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen páramentesítőt használtok?

Milyen páramentesítőt használtok?

Figyelt kérdés
Meg vagytok vele elégedve? Nem tudom eldönteni, hogy megvegyek egy néhány ezer forintos tablettásat, vagy inkább egy elektronikus készüléket. Kb. 50 M2-es a lakás, penészesedünk, a ruhák nem száradnak, nagyon gáz, és szeretnék megoldást találni, de nem vagyunk nagyon eleresztve most anyagilag, ugyanakkor ha a tablettás gagyi, akkor inkább kiadok 50-60 E Ft-ot a két kisgyerekünk miatt. Én már tiszta allergia vagyok, de hátha ők megússzák. Úgy tudom a poratka imádja a nedves levegőt. Kérlek írjátok meg tapasztalataitokat, hogy dönteni tudjak.
2010. szept. 11. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
elektromost vegyél, tapasztalat, ráadásul kevesebbet fogyaszt az elektromos, mint amit a tablettára kell költeni...tapasztalat...nekünk kicsi solac páramentesítőnk van 10 ezer körül volt, de ha tehetném vennék nagyobbat, pedig ez sem rossz, de egy 50 m2-es lakásba kéne belőle 3
2010. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


a tablettás páramentesítő csak arra jó, hogy ha a nyaralót télire bezárod, akkor beteszel egy tablettát középre és télen, a zárt szobában, ahol nem jár senki, szárazon tartja a levegőt. Leszívja a bent maradt párát és megment a penésztől.


Egy olyan lakásban visoznt, ahol folyamatosan laknak, a tabletta nem jó semmire. Nem képes olyan ütemben szívni a vizet, mint amilyen ütemben a levegőbe kerül. Naponta több liter kerül bele: a légzésünk, a főzés, a ruhák kiteregetése, a fürdés, a behozott megázott dzseki, az izzadás stb. A tabletta meg max. heti kb. egy litert tud leszívni. Az ára meg tablettánként kb. 1500 Ft.


A párátlanító berendezések viszont akár napi 12 litert is leszednek, közben meg 50-100W -ot fogyasztanak. Ez folyamatos üzem esetén havi kb. 1000 Ft plusz a villanyszámlában. A kezdeti nagy párátlanítás után visoznt már nem is kell folyamatosan használni. Ez alapján kb. bő 1 év alatt behozza az árát a tablettához képest és még hatékonyabb is.

2010. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!