Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány m3 vizet használtok el...

Hány m3 vizet használtok el egy hónapban?

Figyelt kérdés
2 kisgyerek+ 2 felnőtt, érdekelne sok vizet használunk-e vagy csak átlag szinten
2011. okt. 27. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha spóroltok, nagyjából 5 köbméterből ki lehet jönni havonta.
2011. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is négyen vagyunk, a felállás ugyanaz, általában 12 alatt nem ússzuk meg. Ebbe a hideg meleg is benne van.
2011. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 gyerek,2 felnőtt=7 m3 víz egy hónapban.
2011. okt. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ki lehet jönni az 5 köbméterből csak ahoz nagyon spórolni kell, egy ismerősömék (2kisgyerek + 2 felnőtt )úgy jönnek ki az 5 -ből , hogy például nem húzzák le a wc-t minden pisilés után csak mondjuk 2-3 után, a mosógépből lenegedi a vizet amibe a fehéreket mossa és abba mossa a színeseket,nem mosogat folyóvíznél, a gyerekek fürdővizébe fürdenek meg ők is.

Mi 9-10 köbméterből jövünk ki egy hónapban, én sem mosogatok folyóvíznél és általában megfürdök a gyerekek után,hogy ne kellejen másik vizet engedni, de az azért nekem már sok,hogy ne húzzam le a wc-t és vacakoljak a mosógéppel .

2011. okt. 27. 07:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Majdnem pontosan úgy, ahogy írod. Le lehet húzni a vécét, de nem mindig kell a teljes tartályt elhasználni. A mosógépből jövő x-edik öblítővíz megfelelő felmosásra. A zuhanyzás pedig gyorsabb és egészségesebb is a fürdésnél.
2011. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi 25-öt használunk el havonta. Most dolgozom azon, hogy a zuhanyzó vizét egy puffertartályba gyűjtsm, és azt szivattyúzzam vissza WC öblítésre. Gyanítom, hogy felére 2/3-ára esne a fogyasztásunk!
2011. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért én sem szoktam az egész tartály vizet lehúzni egy pisiléshez, a gyerekeim pedig szeretnek fürdeni nehogy már ne engedjem nekik azért, hogy azon spórojak, pont ezért szoktam megfürdeni én is a vizükben, hogy ne kelljen leengedni, és nekem ne kelljen plussz vizet használni.A mosógép víz leengedő csövét pedig nem fogom mindig le fel veszegetni mert amilyen hülye vagyok még úgy feljtem és egy alkalommal elárasztom az egész fürdőszobát, max. az öblítésen tudnék spóolni, hogy nem öblítsen annyiszor mert szerintem már túl sdokat is öblít, de mivel nem tekerő gombos így nem tudom tovább tekerni.
2011. okt. 27. 08:13
 8/13 A kérdező kommentje:
A 25-öt csak poénnak szántad vagy komolyan írtad, mert az tényleg nagyon sok.
2011. okt. 27. 08:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Régen (!) nálunk a lakótelepi panelekben átalányban kellett fizetni a vizet.Ezt úgy számolták ki, hogy 120 liter/fő/nap.
2011. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Mi ketten vagyunk egy kis lakásban, 12 m3 megy el havonta. De a szüleimnél pl. 25 m3 is elmegy hármukra, igaz ők locsolnak nyáron meg ilyenek.
2011. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!