Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult a zuhanytálca,...

Eldugult a zuhanytálca, melyik a leghatékonyabb lefolyótisztító? Haj és zsír lehet ott alul.

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 23:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont, hogy a granulátum dugíthat, ráadásul nagyon fel tud hevülni. Sokáig granulátumoztam, de nagyon macerás, hogy ott kell ülnöm a műanyag szerelvények alatt és folyamatosan csekkolni, hogy ne forrósodjon fel… Szóval váltottam folyadékra. Kipróbálva a márkásakat, a dm és Aldi sajátjait végül az utóbbinál maradtam.

A dm sajátmárkás nekem azért nem jön be, mert teljesen folyékony, ellenben az Aldi sajátmárkása sokkal sűrűbb, meg tud állni a dugulás helyén, amíg minden feloldódik.

2022. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A granulátum nem dugít, mert feloldódik. Ráadásul 2 féle erős lúg. Sokat egyszerre tilos is beönteni, mert a reakció hőfejlődéssel jár. De ez rá is van írva. Rendesen kell hasznàlni.
2022. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Dugulás ilyenkor attól van közben, hogy az oldódó lerakódás, beszakad a cső faláról. Ilyenkor érdemes megpumpálni, és ismét oldani lúggal; felváltva.

Amíg a csatorna falán van gyorsan visszadugulhat, vagy késöbb beszakadva dugít a lerakódás.

2022. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#7 Ez a Dm-es granulátum nem marja fel a zuhanytálcát?
2022. febr. 22. 17:05
 15/24 anonim ***** válasza:

14: nem marja fel, mert csak a lefolyóba öntöd, nem a tálcára. A kihabzás után meg úgyis pár percig folyatni kell a vizet, hogy végigmenjen a lefolyócsövön a trutyi.


Mi legalább 10 éve használjuk, három hosszúhajú lányunk van... :) És nem marta fel.

2022. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#15 Köszi szépen :)
2022. febr. 22. 21:17
 17/24 A kérdező kommentje:
#7 Na kipróbáltam a DM-s granulátumot, nem történt semmi!!! Előtte mondjuk jól kipumpáltam, fekete büdös lötty jött fel, és hajcsomók, utána beleraktam egy evőkanál granulátumot, utánöntöttem 2 deci hideg vizet és vártam fél órát. Akkor megint hideg víz rá, de az ég világon nem történt semmi!! Hát, többet vártam a szertől... a pumpálástól viszont már lemegy a víz.
2022. febr. 24. 16:16
 18/24 anonim ***** válasza:
ennél többet kell beleönteni! És FORRÓ vizet! Rá van írva!
2022. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem!!!! Egy evőkanál és 2 deci HIDEG víz!!! Direkt elolvastam és betartottam ami rá van írva!
2022. febr. 24. 18:15
 20/24 A kérdező kommentje:
"A lefolyónyílás feletti vizet távolítsa el. Dugulás esetén szórjon 1 evőkanálnyi (az evőkanalat használat után alaposan mossa el) Denkmit lefolyótisztító granulátumot a lefolyóba, és utána öntsön bele kb. 200ml hideg vizet. 30 percig hagyja hatni a nyitott lefolyóban, majd (akadálytalan lefolyás esetén) hideg vízzel alaposan öblítse le. Az eldugulások és kellemetlen szagok elkerülés, illetve megelőzése végett ajánlatos havonta egy fél evőkanálnyi Denkmit lefolyótisztító granulátumot a leírtak alapján használni."
2022. febr. 24. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!