Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedül élőkhöz szól leginkább...

Egyedül élőkhöz szól leginkább a kérdésem, de bárki tanácsát meghallgatom! Hogyan osztanátok be 150 ezer forintot?

Figyelt kérdés

Számlák és minden be van fizetve. Egyedül élek a tacskó kutyámmal. Szeretnék jobban odafigyelni a pénzre, csak arra költeni amire kell. Bulizni nem szoktam. Cigizni sem cigizek és inni is csak néha szoktam ízesített sört vagy somersbyt, zero kólát. MIvel életmódot váltottam ezért még fontosabb mire klöltök és mennyit eszek mert sajnos nagyon szeretem a hasam, de nem akarok sok pénzt kiadni ételre. Rá akarok állni arra, hogy egy nap csak háromszor eszek mert egyébként sokat nassolok csak úgy amire valóban nincs is szükségem. Szeretném ha ebből az összegből maradni is a hónap végére. Természetesen van tartalékom és a fizetésem sem mindig ennyi.

Jobb lenne ha ezt az összeget levenném a számlámról?

Írjak előre heti menüt, hogy ekkor és ekkor mit akarok főzni?

Esetleg vásároljak be egyszerre sok mindent? Egy héten többször menjek a boltba vagy csak egyszer?

Hátha tudtok segíteni és ezzel másoknak is akár. :)



2022. márc. 13. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Miert kene levenni a szláról??


Vannak jó appok amivel követni tudod a költekezéseidet.

2022. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Excel tábáblában nagyon jól nyomon követhető mire mennyit költesz, a lényege, hogy mindent fel kell írni. De egy füzet is megteszi, csak akkor számolgatni is kell. Mérlegelj mik az igényeid, és mire van szükséged, és az a valami tényleg kell-e.

3-4 hónap után már tudatos lesz, és átlátod melyek voltak a felesleges kiadások.


Lehetőleg multinál vásárolj Aldi, Lidl..., helyi közértben csak a legminimálisabbakat. Én havi egyszer csinálok ilyet, de mivel nem ehetek glutént így kenyérért sem kell boltba mennem

2022. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Az excel körúlmenyes. Le kell tölteni a mobilra egy appot és 10 mp beírni az aznapi vásarlast.
2022. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne nagyon vegyél készételeket, főzz/süss meg mindent magad. Péksüteményeket is csak néha, vagy soha.
2022. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Butaság levenni a pénzt a számláról, én ezt soha nem értettem, mert az most jobb ha ott nézegeti az ember, mikor a legtöbb helyen lehet kártyával fizetni. Én heti 1-2 alkalommal szokok bevásárolni, szoktam nassolgatni én is, de öröm az ürömben, hogy sokat dolgozom, igy olyankor nincs erre lehetőség. Illetve jön a jóidő, és mehetek tekerni.

Amúgy meg lehet próbálni ezeket a kajafutár cégeket ha van a közeledben. Egy-két személyre egész gazdaságos tud lenni egy menü, és azzal sem eszed túl magad.

A nassolási dolog meg akarat kérdése, mert egyébként elég sok pénzt tud felemészteni.

2022. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez a havi fizetésed?

Mennyi az éves bankolási költséged mindennel együtt?

2022. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem mindig ennyi a fizetésem és ebből már levontam a számlákat amiket befizettem.

Miért fontos információ az, hogy mennyi az éves bankolási költségem?

Nem is értem.

A többieknek köszönöm a tanácsokat.

2022. márc. 13. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

7: Azért, mert a beosztásról kérdeztél, és mások meg szóba hozták, mért kell felvenni a pénzt.

Mindkét szempontból először a bankszámlát érdemes lecserélni egy olcsóbbra, mert kva sok tud lenni.

Én egyébként egyáltalán nem bankolok, készpénzben intézek mindent, így a bankolási költségem nulla.

2022. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják, először is írj föl mindent, amire költesz. Utana nezd át, hogy mi volt fölösleges. De 150 ezer eleg kevés, ne ostorozd magad, ha nem nagyon tudsz belőle takarékoskodni. Nagy a drágaság.
2022. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!