Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek-e, hogy bontsam...

Kötelezhetnek-e, hogy bontsam el a kerítésemet, és adjam oda a telkem egy részét aszfaltos út építése miatt?

Figyelt kérdés
Nincs erre pénzem, miből fizessem? (Több százezres kerítés és kocsibeálló)
2022. márc. 23. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kerítésed a helyén van szerintem akkor is kisajátíthatják, de nem neked kell fizetned természetesen. Ha rossz helyen van a kerítésed akkor buktad.
2022. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisajátíthatják, de azért te fogsz pénzt kapni.
2022. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem sajátítják ki, ez zártkert, eredetileg.
2022. márc. 23. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy! Lehet akár legelő vagy bármi, ha kell az államnak akkor elveszi
2022. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a város nem akar itt aszfaltozni. A lakók akarják. De nekem nincs erre pénzem.
2022. márc. 23. 16:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan közös telek? Vagy saját telek és szolgalmi jog van rajta? Vagy egyik sem, önálló telek szolgalmi jog nélkül?
2022. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kötelezhető, zártkertnél, magánkezdeményezésre.

Villanyért, vízért társulásokat szoktak létrehozni, amibe aki beszáll, annak bekötik. Az út viszont kontrollálhatatlan, nyilván nem lebeghetsz a tetején. Töltsék fel murvával és járjanak úgy mint eddig!

2022. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
velem is ezt akarták, de nem engedtem..aztán fizettek.
2022. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Saját telek, nem osztatlan, nincs rajta szolgalmi jog. Viszont beton alapon szögvas kerítés, kapukkal, meg lebetonozott kocsibeálló. Ja, és a vízakna is a kerítés közelében van, szóval, ha beljebb hoznám, az is az útra kerülne ki. Földút, de kemény, sár meg itt soha nincs. Nekem tökéletes, kb 100 méteres szakasz, ami földút. (a telkemig) Nem akarok én rosszat a szomszédoknak, de nekik csak egy hálós kerítést kellene beljebb rakniuk, én meg betonoszlopokat, betonkerítést. Erre nincs pénzem. Több, mint 25 méteres szakasz.
2022. márc. 23. 17:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az állam sajátíthat ki, az is csak kártalanítási kötelezettséggel.
2022. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!