Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szlovákiai álampolgár hogy...

Szlovákiai álampolgár hogy szerezhet magyar lakcím kártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem egy külföldi munkához kellene lakcím kártya és tudjam majd igényelni a TB-t és ahol a barátnőm él jó lenne azért is.


Utána néztem a dolgoknak,de valahogy ahogy olvastam a fejem majdnem elpukkant... nagyon bonyolult így az egész. Röviden és tömören valaki tudna nekem ebben segíteni,akár telefonhivásban is,vagy privátban is ?



2022. márc. 28. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiveszel itt egy albérletet, és ha a tulaj engedi, hogy bejelentkezz, akkor lesz lakcímkártyád. TB-d meg lesz ha fizeted te magadnak vagy ha itt dolgozol akkor a céged.
2022. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én a barátnőmhöz szeretnék bejelentkezni.

Nekem a cégvezető úgy mondta,hogy szükség van TB-re minimum 1 hónap és azt meg úgy kaphatok hogy van lakcimem és fizetem magam után a biztosítást,amit ők 1 hónap után fognak állni,de minimum megkell lenni az 1 hónapnak utána már visznek is ki külföldre,nem értem miért szükséges a TB.

2022. márc. 28. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg nem értem, hogy miért 1 hónap után fizetik a TB-t? Nemrég jöttem a mostani cégemhez, és azonnal bejelentettek.
2022. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Menj el a NAV-hoz, és beszéld meg velük. Van ingyenes telefonszámuk is.

Lakcímjenetés az adott helyi önkormányzatnál van, arról őket kell megkérdezni, mik a feltételek.

Bárhova jelentkezel be, a tulajdonos(ok) aláírása kell a lakcímjelentő lapra.

Csak lakás nevű építménybe tudsz bejelentkezni, tehát aminek a tulajdoni lapjén a "lakás" megnevezés áll.

2022. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* lakcímjelentés :) elgépeltem
2022. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"külföldi munkához kellene lakcím kártya"

Szlovák lakcímkártya és egy nem magyarországi munka esetén hogy jön a képbe Magyarország? Minek kell egy nem is érintett országba lakcím?

2022. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Felvidéki vagyok és nem szeretnék szlovák céghez menni,mert annyi a slzovák tudásom hogy csak na

Magyar cég csinálja ezt a vállalatot és azért

2022. márc. 28. 19:42
 8/10 jendra válasza:
magyarországon egy ismerőshöz, baráthoz, a lakhelye szerinti önkormányzatnál, bejelentkezel ,,,ennyi
2022. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: Ez nem válasz arra, amit kérdeztem. Mért nem tudsz szlovák lakcímmel menni ehhez a magyar céghez?
2022. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fejlemény: Sikeresen elmentem pénteken ahol ezzel foglalkoznak. Meg is csinálhattam volna,de kiderült,hogyha bejelentkezek magyar lakcimre akkor a szlovákot elveszik és marad a magyar lakcím. Szóval vissza mondtam az egészet,majd ha megyek tovább tanulni Pestre akkor elrendezem. Legalább most már fogom tudni hogyan működik az egész

9-es: azért mert ez a cég megköveteli,hogy magyar lakcimed legyen és kapj első hónapba TB-t.

2022. ápr. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!