Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Újpalota vagy Újpest?

Újpalota vagy Újpest?

Figyelt kérdés

Lakást nézek megvételre, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek X. kerület Újpalota élhetőbb e vagy Újpest?

Újpest nekem kevésbé tűnik zöldnek, és mikor Újpest-Központ környékén mászkáltam, sok kétes alakot láttam. Újpalotát még csak most fogom megnézni, eddig nem jártam arra, viszont az ott eladó lakásokban tetszik, hogy a legtöbbje ablakos konyhás és normális tájolású, "nincs a szádban a szomszéd." Amit így látatlanban negatívumként tudok felhozni, hogy innen azért egy jó 15 perccel több beérnem a munkahelyemre.


Ott lakók véleménye érdekelne, mindkét helyről. :)



2022. márc. 31. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Újpalota XV. kerület, a X. kerület az Kőbánya.

Én Újpesten élek, ezért elfogult vagyok. Alapvetően elég hasonló a két kerület, de Újpalotán határozottan rosszabb a közlekedés.

Újpest központtól metróval a Deák tér kb 10-15 perc (nyilván majd ha elkészül).

Amit Újpestnél hoztál negatívumként fel, én nem tapasztaltam hasonlókat. Kétes alakok mindenütt vannak, de összességében ez még így is egy kifejezetten biztonságos kerületnek mondható. Sok idős és családos lakik erre. Ami nem túl jó környék, az a Berda utca környéke, azt semmiképp sem ajánlom.

Amúgy szerintem Újpest elég zöld. A legtöbb panel parkra néz. Pl a Semsey parknál lévő panelok nagyon jók.

Ezen kívül ami pozitív, hogy rengeteg szupermarket, posta, óvoda, iskola stb van.

2022. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat Újpalota helyett Újhegyet akartam írni! Összekevertem a kettőt. :)
2022. márc. 31. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami még kimaradt: 35 nm-es lakást keresel? Mert azoknál fordul elő, hogy a konyha ablak nélküli. Itt Újpesten a 35nm-esek többsége ablakos. (Az enyém is).

Ha esetleg bármi kérdésed felmerül a kerülettel kapcsolatban, írj nyugodtan:)

2022. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt tudnám írni, amit az 1-es.
2022. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy Újpesten a központban mászkáltál.


Kicsit arrébb mész és rengeteg zöld helyre eljutsz, rengeteg csendes terület és park van.


+ Ott a Népsziget a Városkapu közelében, Városkaputól kb 10 perc séta a Római-part, ott a Farkaserdő+Rex állatsziget.


Ráadásul kijjebb mész a busszal pár megállót és tök nyugis külvárosi feelingű hely az egész,kertesházakkal.


A fura alakok mindenhol ott vannak, Óbudán, Lipótvárosban, Kökin, Várkerületben, Vízivárosban, Csepelen, Soroksáron, akárhol.

2022. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1 írta a közlekedést.


A városkapunál buszpályaudvar is van, ez is előny


+


A vasút is ott van.


Nyugatiba, Angyalföldre, Rákosra simán kimehetsz bkk jeggyel vonattal.


Ami nagy előny, hiszen most le is zárták az Árpád-hídtól nem tudom melyik megállóig a metrót, ha a Nyugatiba mész, akkor kivisz a vonat, és nyugatiból csak10 perc séta a Deák, Aranyra is kisétálhatsz, Lehelre is, stb.


Ha a násik irányba mész, akkor a vonat Esztergomba elvisz, onnan meg egy köpés Szlovákia, ami egy ku.rv.a jó délutáni program.

2022. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ez a vonat csomó zöld területen is megáll, ha épp nincs kedved Párkányhoz meg Esztergomhoz akkor mehetsz Jászfalura, Leányvárra, Vörösvárbányára, Szélhetyre, stb., tehát rengeteg helyre ahol túrázhatsz, piknikezhetsz.
2022. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!