Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tartok az erkélyemen egy 15...

Tartok az erkélyemen egy 15 méteres kötelet, hogy tűz esetén ki tudjak mászni, ez szerintetek normális dolog vagy nevetséges paranoia?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

És van fizikai erőd, hogy lemássz? Meg tudod kötni úgy a kötelet, hogy el is bírjon?

A tűzfelfelé terjed inkább. Szóval ha feletted ég, nincs rá szükség, ha alattad, használhatatlan.

Szerintem ez túlzás.

2022. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%

Bocs, de a 15 méter kötél az OBI-ból teljesen hasztalan, hamis biztonságérzet.


Ahhoz, hogy 15 méter magasból csonttörés nélkül lemássz: minősített hegymászó kötél, beülő és GYAKORLAT kell.

Meg azt is vedd figyelembe, hogy 10 perc simán elmegy azzal, hogy előveszed-megkötöd-beülsz-mászni kezdesz.


Tűz esetén a legbiztosabb túlélő taktika: a lehető leggyorsabban elhagyni az épületet a lépcsőházon keresztül.

2022. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat én is gondoltam erre pár évvel ezelőtt mikor egy ház felső szintjén laktunk. (azóta elköltöztünk)

Támogatom az ötletet!

2022. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy 6 vagy 12 kg töltetű porraloltó készüléket tarts otthon, ha nem gyakoroltad be az önmentést.


Üdv: egy tűzoltó

jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!