Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen ablakot vegyek?

Milyen ablakot vegyek?

Figyelt kérdés

Egy szigeteletlen panelházban, keleti tájolású, a 7. emeleti lakásban lakom. Az egyik fala a szobámnak az erkély-fal, ami egy pozdorja-hungarocell fal 2 ablakkal, és 1db erkély ajtóval. Ez a fal kezd elvetemedni, repedni, és sajnos elég sürgősen csereérett lett.

Ami eldőlt, műanyag ablak lesz helyette, stadur fallal az ablakok alatt. Így is drága, de még mindig olcsóbb, mint a fa, és az ár, valamint az anyagi lehetőségem igencsak meghatározza a döntésemet.

Azonban mivel hosszú távra tervezek, ezért 2 variáció között tépelődök.

2, vagy 3 rétegű üveggel kérjem az ablakokat?

Árban ez kb. 40.000.-Ft különbség, de én a 3 rétegű üvegezésre hajlok, ha van értelme.

Elsősorban olyan ember válaszát várom, aki picit konyít a témához.

1: a műanyag ablakkeretnek mennyi az U értéke, és mennyire számít a végeredményben?

2: a panelházak milyen U értékkel bírnak, és mennyivel javul ez az érték szigetelés után?

3: megéri-e az árkülönbözetet a 3 rétegű üveg; télen kevesebb fűtésszámla mellett el lehet-e érni olyan meleget, mint egy kétrétegű ablaknál, illetve nyáron érezhetően hűvösebb lesz-e a szoba?

A válaszokat, és a segítséget előre is köszönöm!


2010. szept. 14. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:

1 . Nem 40.000 az árkülömbség hanem több.

2. Miután írtad,hogy panelban laksz így távfűtést fizetsz,és azon nem tudsz spórólni.

3. Akárki mondta nem lesz hűvösebb a lakás nyáron.

4. A 3 rétegű nem sokban különbözik,hogy megérje azt az árat.


Sőt a 3 rétegű üveggel általában sok a probléma. Pl.:karcos-zsíros a belső üveg.


1Ablakos

2010. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is panelben lakom, és konvektoros, egyéni gázfűtésem van.
2010. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 rétegű ablakaim vannak. Én olyat még nem láttam, hogy a középső üveggel valami lenne.


A panel u értékét nem tudom, de azzal nem is nagyon kell számolnod, elég, ha az ablakokon kiszökő hőt tudod. A keret u értékét a gyártók megadják. Mindenesetre jóval rosszabb, mint akár a kétrétegű üveg. Ezért javallott minél kevesebb osztással kérni az ablakokat...


40e nem pénz, szerintem vágj bele! Legalább terjed a dolog!

2010. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Pedig van olyan ,hogy gond van a 3 rétegű üveggel mert a gyárban nem nézik és a középső üvegrétegen kosz marad-keletkezik.

2010. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a termopán üveg belső oldala piszkos, vagy karcos, az garanciális probléma, ingyen köteles az ablak gyártója kicserélni.

A 3 rétegű üveg pedig nem éri meg, mert a szigeteletlen panel és az ablakok kerete lényegesen kisebb szigetelő képességű. Itt is érvényes a leggyengébb láncszem elve.

Üveges

2010. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A 3 rétegű üveg pedig nem éri meg"

Teljesen mindegy, hol mennyi hő szökik el, ez nem befolyásolja azt, hogy az ablak szigetelése megéri-e.


A fűtésköltség ARÁNYAIBAN kevesebbet fog számítani, de forintra ugyanannyit.


Tehát egy u=1.1-es ablakhoz képest egy u=0.6-oson 0.5W/(m2K)-nel kevesebb hő megy el. A panelban legyen 8m2 ablak, télen átlag 0fok, az 8*0.5*20=80W. Minimum 4 hónappal számolva az 4*30*24*0.08=230.4kWh energia, ami villamos energiából durván 23eFt, távfűtésből mondjuk a harmada, tehát 8eFt. Ha nem emelkednek az energiaárak (hahaha), akkor 5 év alatt megtérül.


Függetlenül attól, hogy szigetelt-e a ház.

2010. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egy kettővel való osztás lemaradt.. :)

Tehát elektromos áramből 11.500Ft, ha a távfűtés ennek harmada, akkor 4e. 10 év alatt térül meg, ha nem emelkednek az energiaárak.. Ha igen, hamarabb.

2010. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha hűvösebb szobát akarsz nyáron rakjál redőnyt i. most nem lesz 30 fok helyett 20 de 1-2 fog garantált. alu redőnynél asszem ennél is több
2011. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!