Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész. Hogy szabaduljak meg...

Penész. Hogy szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés
Ott van mindenütt, a Savo hatott, de visszajött. Linóleum van a padlón, alatta beton, az ajtó udvarra nyílik, szóval nagyon gáz, a penész meg mindent eszik. Féltem a holminkat, meg az új ágyat. Már a táskám is penészes volt, és a tüdőmre is ráment. Nem tudom hogy írtsam ki ebből a nyamvadt házból...
2010. szept. 16. 01:55
 1/6 anyoca69 válasza:
Szavo a megoldás, nagyon jó! 1000.- körüli az ára, csodákra képes!
2010. szept. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
meg kellene keresni a vizesedés okát
2010. szept. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Drága, de talán le kellene szigetelni a falakat, és ahogy elnézem, talán a padlót is. Így a vizesedés okát tudod megszüntetni.

Ezen kívül érdemes lehet - ha a falak vizesek - lekaparni róluk a műanyag festéket és lekenni mésszel: egyrészt lélegzik, másrészt fertőtlenít! Nálunk a diszperzittől, hiába írták rá, hogy lélegzős, bepenészedett a lakás, aztán átálltunk a mészre és tökéletesen rendbejött!

Ne hagyd, hogy tönkretegye a házad az egészséged!

2010. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sajnos én is a penésztől vagyok teljesen kikészülve. Minden penészedik és mindenhol az egész lakásban. Már a szekrényben a ruhák is. Pár éve van teljesen felújítva leszigetelve a lakás.

Mindent kipróbáltunk, Ceresitet, Savót...

Talán a magas páratartalom lehet az oka. Azt olvastam, 60% fölött már virágzik a penész, nálunk 80%. Hiába szellőztetek folyamatosan, az időjárás sincs velünk.

A párom rendelt egy páraelszívó készüléket (nem tudom a pontos nevét), talán ma jön meg. Ha beválik, megírom.

2010. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, várom!
2010. szept. 16. 23:53
 6/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok. Elnézést, hogy ilyen sokáig nem jeleztem vissza.

Sencor párátlanító készülék amit vásároltunk, 38000 ft volt. Úgy tűnik, beválik! Esténként szoktuk bekapcsolni, kb. 3 óra használat után 1 liter víz jelenik meg a tartályban, amit ugye, a levegőből gyűjt össze. Elég meggyőző, ahogy látom ezt a nem kevés mennyiségű vizet! Mellette még többször szellőztetek pár percig, teljesen kitárt ablakokkal.

Hátha megmenekülhetünk "ettől az életünkre törő" penésztől!

Ennyit tudtam segíteni.

Én azt hiszem érdemes rászánni a pénzt erre a készülékre.

2010. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!