Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az utcanevet mi alapján...

Az utcanevet mi alapján határozzák meg?

Figyelt kérdés
Ha van egy kereszteződés és valaki pont a sarokban lévő telekre építkezik, akkor mi alapján dől el, hogy az a ház a János utca vagy az Ilona utcához fog tartozni? A hecc kedvéért legyen mindkét utca felé kijárati kapu építve, hogy ne attól függjön.

2022. ápr. 30. 23:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Amúgy mi van olyankor, hogy a telekre egy ikerházat építenek fel, közös udvarral, de külön családok lakják és az egyik család az A utcai kaput használja, a másik család a B utcait? Tehát a csengők is ennek megfelelően vannak elhelyezve. Ha jön egy futár, akkor valami módon különbséget kell tenni a kapuk között, hogy tudja hol csengessen be. Tehát ez esetben lehet két címe egy teleknek? Vagy ilyenkor házszám/A és házszám/B-t használnak?
2022. máj. 4. 17:06
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Több megoldás van, a legértelmesebb, hogy ha a "hivatalos" bejáratnál feltüntetik, hogy X család bejárata a másik utcáról nyílik.

A futárnak ugyanis a GPS a hivatalos bejáratot mutatja csak.

2022. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Ostoba idióta 3-as annyira fáj az igazság hogy törölteted a válaszomat...

[link]

2022. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a 3-as. Nem töröltettem válaszodat, és nem is olvastam. Valószínűleg a színvonala miatt törölték.

Értelmetlen önkormányzati rendelet elképzelhető, de ez nem azt jelenti, hogy ez általános lenne, és sok helyen előfordulna az országban.

Ez olyan, mintha egy ember jobb oldala más néven lenne anyakönyvezve, mint a bal oldala, és emiatt két személyi igazolványa lenne. Ha jobb kézzel leszúrna valakit, akkor nem lehetne börtönbe csukni, mert a bal oldala ártatlan, és ki kellene engedi vele a jobb oldalát is. Szóval, egy agyrém két címet adni egyetlen teleknek, csak az egykori önkormányzati alkalmazottak alkalmatlanságát bizonyítja, semmi mást.

2022. máj. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Szerintem otlet, vagy helyi kotodes
2022. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A belinkelt cikknél feltehetöen egy ideig az egyik utca volt a cím, aztán településrendezésnél áttették a másik utcába, de egyébként olyan nem létezik, nem létezhet, hogy egy háznak két címe van!
2022. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16: De létezik. Nálunk (Budapesten) az összes sarokháznak két címe van, sok helyen mindkét oldalon kint van a házszám (példának lásd a képet alább). Viszont vidéken (faluban) általában csak egy címük van, méghozzá a főbb út/utca felé, ott valóban a sarokház utáni házé az 1-es vagy a 2-es házszám.


[link]

2022. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%

Hülyéket nem lehet meggyőzni, falun ilyen nincs!😂😂😂

És a föld is lapos..

2022. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!