Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy működik a lomtalanítás?...

Hogy működik a lomtalanítás? Mikortól és meddig lehet kihelyezni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nemrég óta élek Magyarországon, szóval nem igazán ismerem a módját. Ismerőseim, barátaim is főleg a korosztályom (20-30 közötti), akik nem igazán kellet még ilyennel foglalkozzanak, vagy akik max segítették kipakolni a szüleiknek a dolgokat, de nem különösebben voltak tisztában a szokásokkal/dátumokkal. (ezt csak a kötekedés megelőzése érdekében írom le)


Szóval van pár cuccunk, amit kitennénk (annak utánajártam, hogy mindegyik kihelyezhető és nem sima szemét). A bökkenő, hogy nem teljesen értem a dátumozást. Amikor a [link] oldal írja, csakis akkor helyezhető ki, azon az egy napon?


"Budapest közterületi rendjének és tisztaságának megóvása érdekében kérjük, csak a hivatalos tájékoztató levelünkben, valamint a fenti táblázatból megnyitható kerületi térképben a címükre vonatkozó napon, 18 óra után készítsék ki a lomokat. A nem a megjelölt időpontban történő lomkikészítés közterület-szennyezési szabálysértésnek minősül."


Csak mert nekem lenne egy olyan problémám, hogy hozzánk olyan napon van dátum írva, amikor nem ideális. Tehát a táblázatba pl. ezt írja:

"Lomkikészítés napja 2022: május 19"

Gondolom akkor csak 19-én 18:00 után tehetnék ki cuccokat. De meddig? Mert másnap már más körzetbe írja a lomkikészítést.

Tehát röviden az lenne a problémám, hogy 18.-án tudnék kitenni lomot, de ugye az még közterület szennyezés. 19-én nem tudok itthon lenni egészen 20.-a délutánig. Késő ha a lomkikészítéstől plusz egy napra helyezem ki a dolgokat?


Sehol se láttam olyan információt, hogy a meghirdetett naptól számítva meddig lehet kihelyezni.



2022. máj. 11. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azon a napon. Azert van reszleteyen leirva.
2022. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Este lehet kitenni a jelölt napon mert másnap reggel viszik el. Maskor mar nem jön arra a kukasautó!
2022. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor át kell vinni a másik körzetbe.:) Nem szabályos, de nem is nagy baj.
2022. máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon a napon rakhatod ki ami a tájékoztatóban szerepel. Sok helyen már hajnali hatkor viszik a lomokat. Szóval a két időpont között. De sokan a tárgynap előtt is nyugodt szívvel kirakják a lomot.
2022. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2022. máj. 11. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg előző nap este lehet csak kirakni, de általában már del körül elkezdik kirakni az emberek.
2022. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!