Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi éves kéményellenőrz...

Társasházi éves kéményellenőrzéstől hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

A kémény használhatatlan és 15 éve nem is használja senki. De minden rohadt évben egy tortúra nekem, mert általában hetekig több száz kilométerre dolgozom a lakásomtól és vállalkozóként nem úgy működik, hogy kiírják a lépcsőházban, hogy következő héten jönnek, legyek otthon….így gyakorlatilag hetekig tart időpontot egyeztetni.


Aztán “ellenőrzik” 2 perc alatt.


2022. máj. 27. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10# társasházba kötelező, családiháznál hívod ha akarod.
2022. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
21%

"Amúgy a kérdés az, hogy mi a szart kell ahhoz csinálni, hogy ne legyen szükség ellenőrzésre."


Bmeg milyen stílusod van már?!!


Nálunk abba a lakásba is bemegy, ahol soha nem volt gáz. 30 éve villannyal fűt a szomszéd. Azaz hiába bontod le.


Megoldás: kulcs valakinek!!!!

2022. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Két megoldás van:

1. kulcsot adsz valakinek, aki hajlandó beengedni öket

2. elköltözöl olyan helyre, ahol nem kell nekik évente ellenörizni

2022. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi nem használunk gázt és leszereltettük a mérőt. A lakásfelűjításnál csempe került a kémény ajtajának a helyére, így meg sem lehetne nézni a kéményt. Akkor még nem tudtuk, hogy meg kéne hagyni azt a nyílást ahol a kéményseprő benézett a kéménybe. Ha jönnek akkor mindig mondjuk, hogy a mi lakásunkban nincs gáz és meg sem akarják ezek után nézni.
2022. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

“ Hívd fel a kéményseprőket ők megmondják lehet-e egyáltalán valamit csinálni. Milyen fűtés van a házban? Miért nincs használatban a kémény?”

Elektromos fűtés és központi fűtés van a lakásokban, nem használja senki, mert már akkor szar volt, mikor ideköltöztem 20 éve, szerintem sose volt karbantartva…. meg gondolom, a franc nem akar a XXI. században szenet cipelni a negyedikre. Közös k leszarja.


“ Szüntesd még a gázkészüléket, ha nincs használatban a kemény, akkor ellenőrzés sincs.”

Milyen gázkészüléket???? A teljes városrészben nemhogy gáz nincs, de palackot sem lehet használni. Nincs használatban a kémény, minden évben felírják és következő évben újra van ellenőrzés.


“ Nálunk már 5 éve nem voltak. Nem igazán tudom az okát. Azt hittem már megszűnt hogy járnak, és csak akkor mennek ha hívják őket.”

Akkor jöttek át hozzánk, kb 5 éve kezdték, előtte sose voltak vagy megelégedtek a tető ellenőrzéssel. Ez csak kb 5 éve van, hogy bejönnek a lakásba.


“ Visszabontjátok tetőszintig és lejelentitek, hogy nincs kémény.”

Na ez felejtős, tavaly leszavazták az 50 forint/lakás/hó emelést a takarítónőnek

2022. máj. 27. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!