Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jelenleg van napelem pályázat,...

Jelenleg van napelem pályázat, igényelhet támogatást magánszemély? És...

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, azt sem tudom merre induljak infókért, ezért kérdezek...


Egyrészt ha van valami lehetőség, hol lehet megnézni?


Másrészt milyen feltételei szoktak úgy általában véve lenni az ilyen állami támogatásoknak, aminek célja a fűtéskorszerűsítés, energiafelhasználás csökkentése, környezetvédelem, stb...?


Leginkább az érdekelne a részleteket illetően, hogy olyan ingatlannal is lehet pályázni, amelynek több tulajdonosa van? És ha igen, akkor minden tulajdonosnak kell a hozzájárulása, minden tulajt vizsgálnak valamilyen szempontból, vagy csak azt, aki valóban használja az ingatlant?


Unokatestvéremmel vagyunk ugyanis tulajdonosai egy háznak. A helyzet az, hogy az unokatestvérem full gazdag, osztrák állampolgár, de jelenleg az USÁ-ban él. Én meg a csóri magyar. Jó, annyira nem csóri, de sajnos manapság kimondható, hogy nem érem el a magyar átlagot.

A közös házban egyikőnk sem él, közös örökség, emlék mindkettőnknek. Ki szoktam adni, de cserébe többnyire nem is pénzt kérek, hanem olyanoknak adom ki, akik egyrészt karban tartják a kertet, másrészt segítenek nekem mezőgazdasági munkákban.


Sajnos viharok voltak, megsérült a tető. És bár megjavítottuk, de egyre jobban gondolkodom, hogy ráférne nagyobb munka, konkrétan egy tetőcsere, mert a lécek és cserepek is nagyon öregek. És ha már tetőcsere, illetve az orosz-ukrán háború miatt a gázfűtés is egy lutri, gondoltam jó lenne napelem.


Vajon mit kell tennem érte?

Az már sok lenne saját pénzből, ezért kéne támogatás.

Vajon ha tulaj a full-gazdag unokatestvér, akkor felejtős egy támogatás?

Továbbá baj lehet az, hogy én nem az adott ingatlanban vagyok állandó lakos, csak egyik tulaja annak?



2022. jún. 28. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag szinte csak kizáró tényezőket írtál.

Állítólag lesz 2. napelempályázat is.

2022. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért mi szokott kizáró tényező lenni?
2022. jún. 29. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt olvasgassál:

[link]

2022. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!