Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban klíma nélkül semmit...

Panelban klíma nélkül semmit nem lehet tenni, hogy ne süljön meg az ember ilyen kánikulában?

Figyelt kérdés
Délnyugati fekvésű, 4. emeleti panellakásban élek és bár próbáltam mindent, hogy éjjel kereszthuzatot csinálok, nappal sötétítek, de mégis nagyon felment a hőmérséklet, jelenleg 32 fokra. Semmit nem lehet tenni annak érdekében, hogy javuljon kicsit a helyzet? Van egy ventilátorom, de az nem csökkenti hőmérsékletet, mondták azt, hogy tegyek elé jégkockákat, az tényleg segíthet?

2022. jún. 30. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Nappal ugye csukva van minden 9 órától estig? Úgy tűnik jobb, ha nyitva hagyod mert mozog a levegő, de úgy jársz, mint a béka, akit lassan főznek meg. Zárd be és ventilátor. Ha átmelegedttek a bútorok, akkor ez sem segít most, csak lehűlés után.

Egyszer volt egy vendég nálunk, azt kérdezte klíma van. Nincs, csak nagyon oda kell figyelni.

2022. júl. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben voltam, 4. emeleti panel.

Nedves ruha, takaróhuzat... Évekig szenvedtem.


Én összeraktam egy klímára. Tudom, hogy baromi drága, de hidd el megéri megcsináltatni, jobb nem lesz a helyzet, sőt csak egyre melegebb lesz évről-évre.


A mobilklíma nekem nem vált be, szerintem pénzkidobás. Amikor nem kell akkor meg pakolgathattam a kis lakásban. Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb a rendes klíma. Vannak akciós beszerelések, olcsóbb klímák. 160-200 ezerből meglehet úszni térségtől függően.


Ha nem albérlet, mindenképpen megéri beruházni.

2022. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanúgy 32 fok van.

Kereszthuzat, ventillátor. Mást nem lehet tenni.

Ha mozog a levegő sokkal jobban elviselhető a hőség.

Meg napo többször gyors hidegzuhany.

2022. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#11: ez a bezárkózas akkor járható, ha nem vagy otthon.

De egy ilyen hőhullámnál, mint ami most van, mindegy. Nálunk az északi falon (szigetelt ház) a külső hőmérő reggel 6-kor is 30 fokot mutatott...

2022. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vicceljünk már, nálam dunaparti téglalakásban 35 fok van...
2022. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én is besötétítek nappal, de egész nap idetűz a nap így az ablakokat nyitva hagyom valamennyire, így van egy kis huzat napközben, különben nagyon fullasztó és a ventilátor nem elég. Napi többszöri zuhany, ahogy írta valaki előttem is.
2022. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Én is tudom javasolni a mobil klímát, ha rendesre nincs lehetőséged. Én már tavaly nyárra be akartam szereltetni split klímát de tévesen azt magyarázta apum hogy ahhoz hálózatbővítés kell előbb, ezért 9300-as BTU mobil klímát vettem átmeneti megoldásnak. A szobát lehűti 26-ról 20,5 de az egész alsószintre már kevés viszont még mindig jobb a 23 fok mint az emeleten lévő 29. Minden lehetséges klímaszerelőt felhívtam most a napokban, teljesen be vannak táblázva, augusztusban tudnának csak jönni, de sztem addig keresek amíg nem találok vkit aki gyorsan felszereli a splitet.
2022. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ma òrákig a kádban feküdtem és mobiloztam , aztán hideg söröket ittam , szerintem megyek vissza megint.
2022. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!