Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasház melyik szintjén a...

Társasház melyik szintjén a legjobb/legrosszabb lakni és miért?

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Rossz: földszint és lenti emeletek, mert ott van a jövés menés, zaj, autóbűz.

Legfelső szint, mert esőben beázhat. Ott van a lift vezérlője, ami hangos lehet.


Jó: Legfelső szint, mert fent nincsenek szomszédok, nem okoznak zajt.

Minden szint, ami nem lent van, mert kisebb a zaj, kocsibűz.


Most a fel-le cipekedéstől, lfitezéstől, lépcsőzéstől eltekintünk, mert nekem nem gond a 10.-re sem fellépcsőzni, nem vagyok lusta.

Ha siet az ember pl. reggel munkába, jobb minél lejjebb lakni, és ha mások viszik a liftet, nem baj, mert gyalog leérni annyi idő alatt, mire jön a lift.

2022. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Földszint, bejárat mellett
2022. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
Középen. Alulról, felülről, két oldalról fűtve vagy, kevesebb a rezsi.
2022. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt több szempontból vizsgálhatjuk. Pl. panel lakótelep a város közepén, vagy tégla bányászlakótelep egy kisebb városban, faluban.

Húgom az 5. emeleten él egy nagy panelrengetegben Székesfehérváron, a felső szomszéd néha zajong, de a legzavaróbb, hogy a paneltömbök közrefognak egy parkot és egy játszóteret, és éjjel szokott lenni részeg ordítozás, meg drogos bandázás néha. Olyankor legalább 10 lakásból ordítanak kifelé, hogy takarodjatok innen. Amúgy tiszta és rendezett környék és lépcsőház. 10 emeletes tömbökről beszélünk.


Nagynéném móri, ott csak 4 emeletesek vannak, és ott nincs lift. Ő a 4-en lakik, felmenni még fiatalnak is kihívás sokszor, nemsoká el is adja, mert már nem bír lépcsőzni annyit. Oda még felmegy a szúnyog is. A kilátás szép, de ennyi.

Nekem Bodajkon van tégla bányászlakásom, egy tömbben 4 lépcsőház és 64 lakás van. Földszint, plusz 3 emelet. A földszinten a lépcsőházajtó csapkodása hallatszik be az ott lakók szerint, meg picit hidegebb.

Én a 3. emeleten vagyok, zárószint. Itt a közös képviselet egy nagy 0, minden mállik, semmivel nem foglalkozik senki. A panelokkal ellentétben az otthonkás nénikék és alkholista prolik vannak nagy számban. Felújítás semmi. Mivel a földszinti néni fával fűt, a felújított lakásomba meg átjön a falon a kátrányszag( 3 kémény fut a lakásokban felfelé). Zaj nincs, annyiból jó.

Fitt egyedülállónak, párnak jó a harmadik emelet, babakocsival, kisgyerekkel halál.

2022. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ő a 4-en lakik, felmenni még fiatalnak is kihívás sokszor"

Fiatalnak kihívás? Én 46 éves vagyok, a legkisebb problémát sem jelenti a 4. emeletre felgyaloglás. Magasabbra is menne. Pedig nem vagyok egy sportember. Nem tudom, mi baja lehet annak a fiatalnak, akinek kihívást jelent a 4. emeletre felgyalogolni. Persze egy idősebb nagynéninek lehet kihívás.

2022. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is negyediken lakom legfelül, 50 jócskán elmúltam, és szatyrokkal könnyedén feljovok 88 lépcsőfokon. Néha naponta többször is. De nem ez a lényeg.. Sokat számít hogy hol van, milyen építésű, szigetelt e, stb.


Én imádok legfelül lakni, sose aztunk még be, csend van, felülről semmi zaj, és besut a nap egész évben.

2023. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!