Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Víztisztító néha magától...

Víztisztító néha magától elkezdi szűrni a vizet mostanában,mi lehet a gond vele?

Figyelt kérdés

Adott egy RO 102-A víztisztító és néha magától elindul úgy a lefolyóba a víz,hogy előtte jó ideig nem is engedtünk vizet.Lehet a baja a Automata nyomáskapcsoló elkoszosodása vagy ilyesmi?

Egy ilyen van rajta ez nyit és zár [link]



2022. júl. 20. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy elvízkövesedett ez vagy a membrán(ok) kimenő oldalán kell lennie viszafolyásgátló szelepnek, lehet az nem zár rendesen, és ilyenkor nem tartja meg a nyomást a rendszer ami ahhoz kell, hogy a bejövő oldalon a 4 ágú szelep rendesen zárjon.
2022. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem egy fekete valami a visszafolyás gátló? Képen láttam olyat de nem emlékszem,hogy alap készletbe van csak ez amit látok aminek a linkjét beraktam.
2022. júl. 20. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz nagy fekete alatt, de nekem pl fehér és van rajta egy nyil. Viszont mivel dupla, 2x100 gallon/ literes, így az egyik membránháznak a csőcsatlakozója olyan, hogy abban van benne.

[link]


[link]

2022. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/


Aha képekről ismerős,és ezt lehet akkor takarítani?Meg ha elzárom a vizet akkor meg lehet bontani ezt a részt gond nélkül?

2022. júl. 21. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán ecetbe beáztatva kitudod vízkövezni. De én a 4 ágú szelepet is szétszedném. Mondjuk nálam nem a bejovő vízágat zárja az utóbbi, hanem a mellékvízágat. Mivel nekem az akváriumhoz van, és ott hordóba szűri a vízet úszószeleppel, és mikor az elkezdett lezárni, akkor a 4 ágú szelep veszettül elkezdett berregni.
2022. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5/


És ha szét szedem nem tehetek kárt benne?

2022. júl. 21. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem. Csak egy gumimembrán van benne. Viszont ha a csöcsonkban van visszafolyásgátlód, azzal óvatosan. Én pont most rendeltem új csonkot, mert elkezdett csöpögni, és mikor meg akartam csinálni, akkor el is tört. Szinte elpattant, pedig meg se húztam.
2022. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7/


Na majd ránézek óvatosan

2022. júl. 21. 23:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még egy ok esetleg nem lehet a víznyomás a ludas az elzárás témában?Gondolom egy nyomásnak lennie kel ahol elzár az elzáró szelep de mostanában hol nagyon kevés a nyomás hol normális.Éjszaka szokott normális lenni nappal vegyes így estefelé meg harmat gyenge.
2022. júl. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!