Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kaktusznak nyáron ilyen...

Egy kaktusznak nyáron ilyen melegben mennyi víz kell?

Figyelt kérdés
Haldoklik a kaktuszom, legalábbis eléggé le van amortizálódva mostanában és nem tudom megállapítani, hogy azért, mert túl sok vizet kap vagy azért mert túl keveset. Kevesebbet adok neki mint a többi növényemnek, de lehet hogy még így is túl sokat. De olyan összevissza viselkedik, heti egyszer öntözöm, van hogy egy hét múlva még tök nedves a földje, máskor meg csontszáraz. Olyan lágy kaktusz egyébként, lágyszárú vagy nem tudom hogy mondjam, a tüskéi is lágyak és néhány mostanában elsárgult és lehullott. Nem vagyok egy nagy növénytündér, de a többi növényem nagyon jól érzi magát és mind gyönyörű, csak ez a kaktusz adja fel a leckét, ősszel-télen-tavasszal még szép volt, de most nagyon nem.
2022. júl. 23. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az valószínűleg nem kaktusz. Mutass egy fotót.

Én egyébként pont ma reggel öntöztem a kaktuszaimat, előtte kb. másfél hónapja. (De azért virágzanak most is, egy pár, ahogy tavasztól őszig mindig van virágzó.)

A kaktuszt ritkán kell, és nagyon bőségesen, amennyi vizet fel tud venni a földje. 3-4 hétnél gyakrabban nem kell, mert a testük meghízik, a tövisük meg nem fejlődik kellően.

2022. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a sivatagban ritkán van eső..na ennek egfelelően öntözd.


Írd be a gúgli kaktuszhatározójába..ugyanis több ezer kaktuszfajta létezik.

2022. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a tüske lehullott, az nem kaktusz lesz.

Esetleg lehet valami Opuntia, az kaktusz, de vannak ilyen kis hegyes levélszerűségek némelyiken a fejlődés során, viszont a kifejlett szártagokról ezek leesnek.

2022. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Képzeljétek az aktuális Lidl szórólapban benne van ez a növény, kaktusznak és szukkulensnek írja az újság... ha valakit érdekel, a 13.oldalon van, a bal lenti sarokban.
2022. júl. 29. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Az kaktusz, valamilyen Cylindropuntia.

Azok a dolgok nem tüskék, hanem levelek, amik a növekvő részeken nőnek ideiglenesen, és amint egy szártag kifejlődött végleges méretre, ezek leesnek, ez a természetes. De ha lakásban tartod, meg túlöntözöd, akkor a tartási hiba gyorsíthatja ezt a folyamatot.

Nyáron szabadban tartsd, vagy legalább napsütötte ablakban, és havonta öntözd bőségesen, amennyi vizet fel tud venni a földje. Télen 0-15 fok között tartsd, és ne öntözd egyáltalán, mert fűtött szobában tönkremegy.

2022. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!