Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árt a kaktusznak, ha kicsi...

Árt a kaktusznak, ha kicsi cserépben hagyom?

Figyelt kérdés

Lesz valami baja? Persze, a földet kavarom homokkal, hogy ideálisabb legyen neki.

Csak nagyon magas cserepem van, abba pedig nem raknám.



2019. jún. 16. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora kaktusznak?
2019. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott ártani.
2019. jún. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kaktusz???????? Van itthon olyan ami egy feles pohár nagyságú cserépben jól elvan és vannak amik 60 literes dézsákban vannak. Mindig a kaktusz mérete és igénye határozza meg, milyen cserép kell neki.
2019. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg itt, elég formás kaktuszok vannak kicsi cserépben:

[link]

Olyan kicsi cserép nem létezik, ami rosszabb lenne egy kaktusznak egész évre tekintve, mint a túl nagy cserép. Ha a cserépben van annyi föld, mint maga a kaktusztest térfogata, akkor az teljesen jó, még nem kell átültetésen gondolkodni. Én idén ültettem át vagy 10 olyant is, amiknek csak harmada földjük volt, mint a kaktusztest, és nagyon szépek, formásak, fajra jellemző kinézetűek, virágoztak is.

Víz úgyse kell nekik nagyon sok, kaktusztápoldatot meg úgyis adsz nekik.

A homok nem ideális nekik. Főleg akkor nem, ha bányászott homok, azaz jó eséllyel meszes kémhatású. Ha tudsz, rostált folyami sódert keverj a földhöz, vagy legalább áztatott és lecsepegtetett sódert.

2019. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire dús a gyökérzete, de inkább legyen szűk helye a gyökérzetének, mint bőséges. Ez fajtafüggő. Inkább kicsibe tedd, aztán ha benőtte a földet a gyökérzet, ültesd át.
2019. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is tudtam hogy a homok nem jó. És sódert lehet virágboltban venni? Mert folyó nem nagyon van a közelben.
2019. jún. 17. 12:09
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom az ekkorkák is ellesznek: [link]
2019. jún. 17. 12:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből még egyiket se kell átültetni. Majd 1-3 év múlva, növekedéstől függően.

Már ilyen fényhiányosan kaptad őket, vagy nálad lettek ilyenek? Napfényt nekik. Egy kis szoktatás után. Amit lehet, tartsd szabadban.

A ládába ültetettekkel vigyázz a télen, nehogy kirothadjanak. Most nyáron se öntözd őket egy hónapnál gyakrabban. Nem rothadnának ki ilyenkor, de túlhíznak, nem lesznek olyan szépek.

2019. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sajnos nálam lettek ilyenek, pedig déli fekvésű a ház. De csak a beépített erkélyen tudom őket tartalni, a rendesen sajnos nincs párkány, polc vagy ilyesmi, ahova kitegyem, a földön pedig mások vannak.
2019. jún. 17. 18:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor csinálj egy virágtartót az erkélykorlátra. Nem sokba tart, két darab köracélt vagy betonvasat meghajlítasz, erre teszel két egyméteres deszkát (alulra és oldalra), és kész. Vagy valakivel csináltatsz valami jobb kinézetűt.

Mert ha így tartod a kaktuszokat, akkor elég gyorsan elmegy tőlük a kedved, mert tönkremennek.

2019. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!