Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tűzgyújtási tilalom a saját...

A tűzgyújtási tilalom a saját kertemben is érvényes?

Figyelt kérdés

Bogràcsozni szoktunk elég gyakran, és átjött a szomszéd, hogy mit képzelünk? Be fog jelenteni a polgármesternél, hogy tűzgyújtási tilalom alatt tüzet gyújtottunk, és bográcsoztunk.

Van okunk tartani?

Most vagyunk életünkben először családi házban, előtte végig panelban éltünk, úgyhogy nem tudjuk ilyenkor kell-e tartani, vagy sem.


2022. aug. 3. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem ervenyes!


Nezzetek meg a rendeletet, fent van a neten, olvasd fel hangosan a szomszednak :D

2022. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kerti grillsütő használata, szalonnasütés, bográcsozás


A saját tulajdonú, belterületi ingatlanon található tűzhely, vagy grillsütő használata nem tiltott a tűzgyújtási tilalom (fokozott tűzveszély) idején sem. Az ilyen – nyílt lángú – berendezések, eszközök használata, tűz gyújtása az ingatlanon belül az általános égetési szabályok betartása mellett történhet. Ezek röviden a következők:


nem szabad felügyelet nélkül hagyni a tüzet, a még ki nem hűlt parazsat, hamut;

gondoskodni kell a megfelelő, tűz oltására alkalmas anyag, eszköz – víz, homok – készenlétben tartásáról;

az égetést követően a tüzet gondosan el kell oltani, meg kell győződni arról, hogy valóban kialudt.

Erdő kétszáz méteres körzetében lévő külterületi ingatlanokon azonban tilos a tűzgyújtás tűzgyújtási tilalom (fokozott tűzveszély) időszakában."

2022. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sejtettem, hogy nem érvényes, csak én lettem lehülyézve, hogy én tudom rosszul.
2022. aug. 3. 14:17
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Szomorú,a mostanában történt egyik tűzeset is bográcsolásból indult. A tulaj meg is halt és àtterjedt mindenhová.

Én nem engedném ezt sem,ekkora aszàlyban,hogy kb.köpsz egyet és kigyullad minden.

2022. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Japán Gulyás ***** válasza:
51%
Érvényes - a különbség a bográcsozás esetén főleg nem abban van, hogy a te saját magánterületeden végzed, hanem abban, hogy kiépített tűzgyújtó helyen teszed, amely valamelyest korlátozza a tűz terjedését, azért képez kivételt. Tehát egy kő vagy tégla bográcsozóban, kemencében vagy grillezőben nyugodtan rakhatsz tüzet, de az, hogy a kert sarkában kijelölsz egy kevésbé füves területet ahova beszórod a gallyakat amit aztán benzinnel begyújtasz már nem igazán állja meg a helyét, arra már hívhatja a katasztrófavédelmet a szomszéd.
2022. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
#5, a szomszéddal kölcsönösen eltekintünk egymás feljelentésétől, a szúrós ágakat másképp nem lehet eltüntetni. De szigorúan be van izzítva a slag, és tűzgyújtás előtt is alaposan körbe lesz locsolva a placc.
2022. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Ervenyes a kertedben is. Nem is ertem, mit gondoltam, hogy hol ervenyes ha nem a telkeden?


Annyi, hogy a sutogetesre nem terjed ki a szabaly. Arrol van szo, hogy a gallyakat nem egetheted. Sutni grillezni szabad.

Csak legyen a kozelben slag, illetve a kornyezetet locsoljad fel, nehogy egy kipattano parazs okozzon gondot.


Egyebkent en nem bogracsoznek. A grill meg oke mert az nem langol.


A tavoli szomszedunk epulo haza egett le majdnem mert az epitteto ceg elotte halmozta fel a szemetet. Valszeg egy uveg gyujtotta be a napfennyel. Ennyire veszelyes ez a szaraz idoszak.

2022. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

"szúrós ágakat másképp nem lehet eltüntetni."

Erre reagalnek.. 5 ev alatt egyszer se egettunk. Agakat vagy ossszekotoztuk es zold jarat vitte el, vagy beapritottam agdaralo geppel es mehetett mulcsnak. Volt kozotte szuros is boven.

2022. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem a tűzrakása probléma,hanem fűst.Már pedig ahol ég valami ott füst is keletkezik.
2022. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A slag mindig be van készítve, és kijelölt, köves, díszes helyen rakunk tüzet, amit még az előző lakó alakított ki. Gaz, meg egyebek nincs, szóval nincs is mire átterjedjen a tűz, plusz a kutyák is a jeleznének, ha probléma lenne.

2022. aug. 3. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!