Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » "A lépcsőházban tilos a...

"A lépcsőházban tilos a dohányzás" tábla ha ki volt téve de már nincs panelben; ez csak a folyosókra érvényes?

Figyelt kérdés
Vagy az erkélytelen lakásokra is? Ergo tilos egy saját, a nevemen levő lakásban rágyújtanom?

2018. okt. 20. 05:59
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

A füst átszivárog, ezzel beavatkozol a másik lakásába és a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást lehet kezdeményezni.


Ki tudsz menni a ház elé dohányozni, de nem olyan nehéz letenni, csak mindenki azt sulykolja, hogy "jaj, ezt nem lehet letenni", de ez kamu. Könnyebb letenni még 20 év után is mint gondolná sok ember.


Elég arra gondolni, mi lenne egy lakatlan szigeten, vagy börtönben vagy akárhol, ahol nincs cigi.


Na mindegy, bagózz, persze, de a füstöt nem tudod úgy szívni, hogy ne menjen át a konnektoron, szellőzőn és simán rád hívhatják az jegyzőt. 500.000Ft-os bírság is lehet, azt hiszem, ha nem működsz közre a probléma megoldásában.

2018. okt. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon érdekes, mert a tűzvédelmi szabályzat szerint se a lakásban, se a közös tereken nem szabad, jól tudod.

A lakásban, nyitott ablaknál dohányzást tudom javasolni.

:)

2018. okt. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Amondó lennék, hogy szívd a saját szobádban, csakhogy az ilyen vacak lakásokban minden szag átmegy, szóval nen, ne szívd ott se!


Egyszer egy panelban lakó ismerősömnél vendégeskedtem 2 napot. Nem dohányzik náluk senki, mégis retek büdösek lettek a holmijaim, meg hát borzasztó is volt náluk levegőt venni. Az alsó szomszédja ugyanis bagós familia, és elég alvilági nép, szóval nem mertek lépni ellenük. A fűtőtestek csövei mentén voltak rések, legnagyobb a fürdőszobában. Bár ezeket már ezerféle módon próbálták betömködni, mégis ezerrel szivárog át a füst hozzájuk....


Rettentő undorító és önző emberek a dohányosok...

2018. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Táblától függetlenül a társasház közös terein tilos a dohányzás. Lakáson belül azt csinálsz amit akarsz.
2018. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A sajàt lakásodban azt csinàlsz, amit akarsz.

Az erkélyen is cigizhetsz, az is a te tulajdonod.

Lépcsőhàzban, folyosón, közös hadznàlatú helyiségekben viszont nem.

2018. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
4,5: Olvassátok el a kifüggesztett tűzvédelmi szabályzatot!
2018. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvastam, sőt írtam is. De hidd el nekem hiába hoz a ház olyan (akár SZMSZ-ban is rögzített) "szabályt", hogy pl. az erkélyen sem lehet dohányozni egy bírósági perben elbukik. A különtulajdonon belül nem korlátozható a tulajdonos (persze normál jogszabályi keretek között).
2018. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7: Minden olyan tekintetben korlátozható, ami másokra veszélyt vagy károkozást jelent. Az egyik ilyen a tűzvédelmi szabályozás. Nem tehetsz a saját lakásodon belül olyat, ami másokra nézve veszélyforrás.

Közveszélyokozásnak nevezik.

Az, hogy téged ez nem érdekel, és dohányzol otthon, nem teszi semmissé a létező jogszabályokat.

Ezt kéne megérteni.

Az, hogy mit akarsz és mi a jogszabály, az két külön dolog.

A kérdés ez volt, hogy tilos-e a lakásban rágyújtani.

Igen, tilos.

Azonban amíg ebből nem lesz tűz, senki sem fog felelősségre vonni érte.

De ha lesz, akkor igen.

2018. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7: Nekem van olyan boszorkány ismerősöm, aki el akart velem végeztetni egy olyan szertartást, amiben min. 1,5 órára magára kellett volna hagynom a lakásban egy égő gyertyát.

Na, ez szerintem közveszélyokozás, ha tűz lesz belőle.

Erre tudod, mit felelt? Hogy őneki már több büntetőpere volt emiatt és mindig felmentették a perbe fogott vádlottat.

Tehát igenis emel vádat az ügyészség ilyen esetben.

Elképzelhető, hogy a te peredben is erősebbnek bizonyul

a lakással való rendelkezés, és győz az elved, de szerintem jobb megelőzni, hogy évekig vádlottként szerepelj egy büntetőperben.

2018. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Danke Köszi!
2018. okt. 20. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!