Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől kapcsolhat le a Fi relé...

Mitől kapcsolhat le a Fi relé ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, hogy mennyi mindentől, és hogy hogyan lehetne kiszűrni, csakhogy:

A panellakás tavaly volt felújítva, és gyakorlatilag minden háztartási nagygép is vadonatúj.

És tegnap este mikor lekapcsolt semmi, de semmi nem volt bekapcsolva (sem mosógép, sem légkondi, sem tűzhely, sem mikró, sem számítógép, sem tv, stb.)

Engedte visszakapcsolni, majd negyedóra elteltével ismét lekapcsolt.

Aztán nem volt gond egészen ma reggelig. Pedig közben az este még főztem tv-ztünk, gépeztünk, stb.

És aztán ma reggel, mikor ugyanúgy nem volt bekapcsolva semmi mint az este, megint lekapcsolt. De szintén vissza tudom kapcsolni, tehát a klasszikus módon nem tudom behatárolni, hogy hol lehet a gond.

Mire gyanakodjak, mi lehet?

És egyáltalán mit csináljak?


2022. aug. 25. 08:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mindig a legolcsóbbat szerelik be, ráadásul sok villanyosnal fogalma sincs a típusokról.

Hiába írjátok itt-ott jól megy sok éve. Ez nem jelent semmit. Ott jól üzemel, ki van kompenzálódva esetleg. Lehetőség sok van. És látni meg nem látod úgysem, csak érzékeli a berendezés. Ez van, és valós fogadd el. Hidd el. Az hogy lehet e, azt senki sem fogja hálózati analizátorral monitorozni a hálózatot napokig vagy hetekig.

De hogy mitől tud randomba lekapcsolni egy xx készülék, az valós és tény. Ezért gyártottak olyant ami akkor is jó.

Aztán gyártanak még jóval drágábbat, ami még más hibás lekapcsolást is kiküszöböl.

Ez van!

Hiába mondod, hogy itt ott 20 éve jó. Az csak annyi, hogy ott nincs az a jelenség a hálózaton, vagy nem annyi, vagy vannak mások amik csökkentik, kompenzálják a hatásukat.

2022. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Akkor, mivel itt többek szerint is ez a FI relé, ennél sokkal többet is "elbír", különösen, hogy semmi sem volt a lekapcsolódás pillanatában bekapcsolva, hogy tudhatnám meg, hogy mi a gond?

Semmi nem vibrál, minden kifogástalanul működik, és semmi új eszközt nem üzemeltem be a tavalyi felújítás óta.

Hogy kezdjek hozzá megtalálni?

Ha hívok egy villanyszerelőt, ő rájön?

2022. aug. 25. 11:30
 13/25 anonim ***** válasza:

8# tudod a probléma ott van, hogy a hűtő jó volt.

Ha egy készülék hibás és van 30mA szivárgó áram, az nem szűnik meg hanem mindig jelen van. Sőt üzem közben a hiba csak rosszabb lesz, vagyis romlik a szigetelés egyre több a hibaáram, aminek a végén totál zárlat lesz és old a kismegszakító( ha nincs FI).

Ami hol van, hol nincs, ott nincs szivárgó áram, csupán összejött az anomália ami hibás leoldást ad. Hol összejön, hol nem.

Innentől kell a megfelelő FI relé, és a hűtő maradhatott volna.

2022. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én, ez nyilván kiderült, egyáltalán nem értek a villanyszerelési dolgokhoz.

Én úgy értelmeztem, hogy ha lecseréltetném "A" jelű FI relére, akkor az azt eredményezné, hogy nagyobb biztonságban lennék, mert az több dolgot tud kiszűrni.

De adott esetben, előrébb lennék vele, ha egyszerűen nem tudom, hol van a hiba?

Vagy rosszul gondolom?

2022. aug. 25. 11:37
 15/25 anonim ***** válasza:

Keresd a hibát ahol akarod, társasházba a szomszédaid miatt is lehet gond.

Lehet eltűnik aztán nyáron mikor megint bekapcsolnak a szomszédaid par klímát, ismet ez lesz. Ez egy lehetőség, de lehetséges. A villanyszerelő meg a hálózatodon úgysem talál semmit.

A hiba vagy fennáll mindig vagy nincs. Ezt a kettőt tudják neked megtalálni meghatározni. Mást nem.


12# tévedsz. Ott náluk jó, mert nincs az a jelenség ami nálad összejött.

De ha már olvastál róla, akkor olvass tovább az FI reléről, a hálózati felharmonikusokról, szennyezésről, kapacitív hibaáramokról.

2022. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
#13: végül testzárlatos lett a hűtő, nem volt az jó.
2022. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ebben az esertben az fi mindig lekapcsol.
2022. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Valószínűleg én sem jól írom le a jelenlegi hiba okot, miért van a téves lakapcsolás. Ez részben nem villanyszerelési anyag, inkább elektronika.

Ezt találtam még anno, amit nagyüzemi szinten nálunk igazoltak is és így sikerült megoldani a dolgokat, ami fennált.

[link]

2022. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#18: "nagyüzemi" szinten, és irodaházban is jártunk már így. Villamosmérnök vagyok, értem, amit mondasz, de egy háztartásban ez nem okoz hibát, ha amúgy az eszközök jól működnek, és minden jól van kötve.

Ha egy háztartasban "csak úgy" leold a FI, akkor vagy a relé hibás, vagy tényleg szivárgó áram van valahol.

Földelt eszközök zavarszűrő kondenzátorai tipikusan lehetnek hibaforrások, minimális szivárgó árama mindegyiknek van a védőföld felé, ideális kondenzátor nem létezik. Ha öregszik a kondi, vagy csak egyszerűe túl sok eszköz összeadódik, akkor már meg is üti a FI küszöböt.

2022. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

19# én értem, hogy mérnök vagy. De az a fi az alap működésű, kiegészítés nélkül.

A hibára leold, mert gerjesztése lesz és old a kilincs szerkezete.

Mondd el, hogy lesz hibás.

2022. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!