Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől kapcsolhat le a Fi relé...

Mitől kapcsolhat le a Fi relé ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, hogy mennyi mindentől, és hogy hogyan lehetne kiszűrni, csakhogy:

A panellakás tavaly volt felújítva, és gyakorlatilag minden háztartási nagygép is vadonatúj.

És tegnap este mikor lekapcsolt semmi, de semmi nem volt bekapcsolva (sem mosógép, sem légkondi, sem tűzhely, sem mikró, sem számítógép, sem tv, stb.)

Engedte visszakapcsolni, majd negyedóra elteltével ismét lekapcsolt.

Aztán nem volt gond egészen ma reggelig. Pedig közben az este még főztem tv-ztünk, gépeztünk, stb.

És aztán ma reggel, mikor ugyanúgy nem volt bekapcsolva semmi mint az este, megint lekapcsolt. De szintén vissza tudom kapcsolni, tehát a klasszikus módon nem tudom behatárolni, hogy hol lehet a gond.

Mire gyanakodjak, mi lehet?

És egyáltalán mit csináljak?


2022. aug. 25. 08:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk elkoszolódik, vagy eleve gyenge minőségben lett gyártva, és kisebb gerjesztésre is le fog oldani, mint kéne. Nem a réztekercs megy benne tönkre, hanem a mechanika.
2022. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nincs mi koszolódjon,teljesen zárt.

Gyenge minőség 1-2 szar márkát érinthet, de ezeknél követelmények vannak, előírások amit tudniuk kell. Így a vacakabbak is tudják elég jó ideig. Ez életvédelem, szigorú tesztekkel, előírásokkal minősítéssekkel.

Mindig oldanak kisebb gerjesztésre, a beállítás nem olyan pontos, de + irányba nem mehet el. Így értelem szerint mindig túlteljesítik amit tudnak. Méréseim szerint eddig 25-28mA oldottak a 30mA fi relék.

Ezek több ezer kapcsolást bírnak, kell tudniuk, nem pár év alatti néhányat.

2022. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezzel a problémával szenvedtünk évekig. Minden új volt a házban. Aztán addig mondták, hogy kapcsolgassuk, próbáljuk az áramköröket míg a garancia lejárt.

Hívtunk egy másik villanyszerelőt aki egy új FI relét szerelt be.

Azóta sincs semmi gond.

Egyszerűen nem akarták kicserélni a garanciális időben a relét. Akkor talán 6.000 Ft volt és sok bosszusagtól megszabadulunk.

Megemlítem h Schneider relét cserélték ki egy NoName-re.

Ez lett a nyerő.

2022. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

23#

Hát, az enyém is Schneider...

És az új is AC típusú?

Illetve kérdezném, hogy a régi is az volt-e, de azt már nyilván nem tudod.

2022. aug. 26. 07:27
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem csodálkoznék ha szar lenne. Nekem a Schneider Sedna kapcsolócsalád "kiváló minőségű" műanyag váza kivétel nélkül mindegyik megrepedt a lakásban. Körmös rögzítés, nem lett túlhúzva, 1.5 év múlva viszont már mindegyik meg volt repedve.

A Legranddal nem volt ilyen gondom. Meg a korábbi Prodax-al sem. Meg előtte a 40 éves szoci kapcsolókkal sem.

2022. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!