Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet birtokvédelmet kérni...

Lehet birtokvédelmet kérni lakótelep melletti kisbolt és kocsmatulajdonos csaholó kutyája ellen?

Figyelt kérdés

Zsinórban ez a harmadik éjszaka, hogy éjfél és kettő között felvert ez a dög és gyanítom, nem én vagyok az egyetlen... nem tudom, mi a túró baja van ennek a kutyának, 4 éve itt lakom, sosem volt ebből gond, most meg 20 perceket torka szakadtából hisztizik szinte. Úgy visszhangzik a csaholása, hogy garantáltan nincs család ebben az utcában, akit nem ver fel ez a ricsaj. Nekem még lehetőségem sincs a másik oldalon aludni, mert középső lakás, egy irányba néznek a szobák. Füldugó ezen nem segít, ahhoz viszont túl melegem van, hogy becsukjam az ablakot, 10 nm csak hálószoba és itt télen is 25 fok van buktatott ablak ellenére.


Én amondó vagyok, hogy ennek a kutyának innen mennie kellene. Eleve kiborítanak az ilyen tulajdonosok, hogy itt hagyja a bolt udvarán (kicsi udvar) a szerencsètlent és itt marad tök egyedül éjszakára úgy hogy tudja is szegény, hogy nincs körülötte senki gazdi. :( Ez amúgy rohadtul nem olyan környék, ahol bárki betörne ebbe a kèt kis épületbe, plusz van kamera, minek éjjelre itthagyni egy kutyát!



2022. szept. 13. 01:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, ezt itt meg ne kérdezd. Nekem azért leszedték a fejem, mert védekezni szeretnék egy konkrét kutyatámadás ellen. Az egyetlen elfogadható megoldás, ha fogod a kutyulit és befekteted az ágyadba, és veszel neki havi 100.000 Ft-os tápot...az itteni frontinos komizók szerint.
2022. szept. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a helyzet nem olyan reménytelen mint ahogy az #1 írja.

Össze kell fogni a szomszédokkal, és közösen feljelentést tenni.

Tesóméknál ugyan ez volt, azzal a különbséggel hogy ott 7/24 visított a kutya.

Összefogtak többen, közösen bementek a közjegyzőhöz és elindult egy igaz, hosszabb eljárás.

A teljes sztorit nem vágom már, de azt tudom hogy pénzbírságot kapott volna az illető ha nem rendezi el a kutyáját. A vége az lett, hogy a sógora elvitte magukhoz a kutyát a 8. emeleti panelba...szegény ottlakók megszívhatták rendesen :D

2022. szept. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Első körben talán érdemes lenne jelezni a tulajnak, hisz lehet akkor ő nem is tud róla, pláne ha csak a napokban kezdödött.


Ha meg nem történik semmi, akkor a helyi jegyzőnél kell bejelenteni.

2022. szept. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

2!

Közjegyző?

Ne lódits! Közjegyző ilyennel nem foglalkozik!

T. Kerdező!

Indithatsz birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél.

2022. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, köszi a válaszokat, elsőként munka után jelzem a tulaj felé a problémát.
2022. szept. 13. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!