Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Turbos gázkazánt hogy célszerű...

NemaRendőrség kérdése:

Turbos gázkazánt hogy célszerű beállítani?

Figyelt kérdés

A lakáshoz amit vásároltunk járt egy turbós gázkazán.

Nézegettem a leírását, de azt írja kb hogy játszak vele, nem tudom elrontani, ha nem bontom szét a gépet. Max fázni fogok, de akkor tovább játszom


Egy potméter van rajta amivel az előre menő víz hőfokát tudom beállítani, illetve egy másik amivel azt hogy hány fokot hűljön vissza a víz hogy ismét bekapcsoljon a kazán.


A második 20 fokon van, azt nem piszkáltam, az elsőt levettem 80ról 60ra, mert azt írta a leírás, hogy minél kisebb annál kevesebb energiát igényel.


Mik az ajánlott számok, melyik mit befolyásol?

A kazán 18kw-os, de le lehet venni 9kw-ra, viszont nem írja hogy hogyan. Az előremenő víz hőmérsékletével vagy ahhoz szakember kell?



2022. szept. 14. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A fűtési víz hőfoka 60-65 legyen.Ezen kivűl a szoba termosztátot kell beállítani a kivánt hőfokra .Minden mást már a kazán elektronikája elvégez.

Legyen a rendszerben elegendő víz nyomás.Hidegen 1.2 re állítottam,mert ahogy melegszik a víz,ez is emelkedik.

2022. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!