Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi ÉTI-25 ES gázkazánon...

Régi ÉTI-25 ES gázkazánon hogy, hol, lehet a vízhőfokot beállítani? Több lent.

Figyelt kérdés

Használtam a keresőt de nem találtam válasz kérdésemre, talán most,itt!

Szoba termosztátot beállítom pl 21- C°-ra és azt tapasztalom, hogy a kazánon levő óra kb 40°-ra tölt, majd kikapcsol, és leesik kb 20°-25°-ra és ez a folyamat megyen addig, amíg a lakásban eléri a beállított 21°-kot!

Új kazánra nem tellik, nagyon jól szuperál! Elfogadható értelmes válaszokat kérek szépen!



2015. nov. 6. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok: kazánban uralkodó hő, illetve a fűtővíz hőmérséklet-változtatásának módjára lennék kíváncsi.
2015. nov. 6. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak ezt az egy típust ismerem:

[link]

A képen a fekete gomb állítja a vízhőfokot.


Gondolom egy régi vascsöves etázsfűtésre van rászerelve a kazán, és a gravitáció keringeti a vizet. Ilyen esetben többször is leáll felfűtéskor mire elkezd a gravitáció segítségével keringeni a víz.


Ha szereltetnél fel egy keringető szivattyút, igen sok gázt megspórolnál, gyorsabban fűtené be a házat, és nem kapcsolgatna ki a kazán felfűtéskor.

2015. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ilyen csak gondolom "fiatalabb kiadás" :) Keringtető van beépítve, ezen csodálkozom is?? És a gomb is max 70 -re van csavarva!

[link]


[link]

2015. nov. 7. 09:59
 4/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Valószínüleg pontatlan a kazántermosztát (csal)Én hívnék szerelőt, vegye ki, próbálja "hitelesíteni", ha rossz ki kell cserélni
2015. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A keringető szivattyú működik? Megkerülő vezetéken van beépítve? A főág el van zárva?
2015. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdésedet, azt szeretnéd, hogy a kazánban közel állandó maradjon a vízhőmérséklet azután is, miután a szobatermosztát kikapcsolt?

Ennek nem látom semmi értelmét, és nem is tudod a kazán saját termosztátjával megoldani. Jelenleg a szobatermosztátod vezérli a kazánt és a szivattyút, ha van be beépítve. Csak akkor üzemel a kazánod főégője, ha a lakásban a beállított hőmérséklet alá esik a hőfok. Valószínűleg jó a lakásod hőszigetelése, ezért ritkábban kell a kazánnak ráfűtenie.

Viszont ha radiátoros rendszered van, (és még jó a kazánod beépített hőmérője) kevés a 40°C előremenő. Fokozottabban ki van téve a kazántest a párásodás miatt a korróziónak. Emeld fel legalább 50°C-ra a kazán elején lévő termosztáttal.

Az is lehet, hogy ki van csúszva a hőmérő patronja a kazántesten elől, a jobb felső sarokban lévő csőből, vagy már nem mér pontosan.

Ha viszont a beállítások eleve magasabb hőfokon vannak most is, és ennek ellenére a kazántestben nem melegszik 40 fok fölé a víz, ez azért is lehet, mert nagyon alacsonyra van állítva az égőtálca teljesítménye.

2015. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. nov. 10. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!