Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen taktika válik be, ha...

Milyen taktika válik be, ha ingatlanvásárlás után új helyre költözünk a családdal? Hogyan érdemes hozzáállni a környékbeliekhez, szomszédokhoz? Kivel nem álltok, kivel álltok szóba és milyen mélységekig?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet elkerülni a pletykákat és a rosszindulatot? Érdemes megbarátkozni a kulcsfigurákkal rögtön, vagy jobb inkább a háttérben maradni és minél több barátot meghívni elfoglaltnak tűnni és mindenkivel megtartani a pár méter távolságot?

Hallottam már horror sztorikat, hogy rosszindulatú környékbeliek rászálltak az új odaköltözőkre és nem a bűnöző rétegre gondolok hanem egyszerűen csak sokan irigyek.

Honnan tudhatjuk kiben bízhatunk, kiben nem? Hol érdemes elkezdeni a kapcsolatépítést? Esetleg polgármester, önkormányzati dolgozók, boltosok? Bármi ötlet, tanács? "használati útmutató" új helyre költözésnél?


2022. szept. 27. 16:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Kisvárosra gondolok ahol nagyjából mindenki mindenkit ismer.
2022. szept. 27. 16:04
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Fő, hogy add önmagad, ne színészkedj, ne akarj másnak tűnni, mint aki vagy.

Menj át a szomszédokhoz, mutatkozz be, hogy Te vagy az új szomszéd. Pár mondatot mondhatsz magadról, mivel foglalkozol, mit fogsz csinálni az új munkahelyeden. Arra ügyelj, nehogy dicsekvésnek tűnjön (magas funkció...).

Ha lépcsőházbeliekkel találkozol, köszöntsd őket és megjegyezheted, hogy most költöztél oda.

Üzletesekkel (ha ráérnek) válts pár szót, mondatot.

A polgármesteri hivatalban csak a hivatalos ügyeket intézd a legszükségesebb időtartamban.

Érezd magad jól az új helyen!

2022. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem szoktam a szomszédokkal beszélni, csak ha szükséges. Pl. vidéken ha valami közös ügy, társasházbna lakógyűlés, összefutás. A kedves emberek úgyis betalálnak előbb-utóbb.
2022. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel udvariasan, abban a stílusban, amit adott esetben te is el tudsz fogadni.

Vidéken még elvárt a bemutatkozás, amivel nincs is gond, ez lenne mindenütt a normális.

Mindenkinek előre köszönj, mert te vagy a “betelepülő”

Én így tettem és ma már akkor is hangosan üdvözölnek, ha háttal állok.

Ne mászkálj be senkihez, ne kéregess kölcsön még egy csavarhúzót sem, amid nincs, azt inkább vedd meg!

Ne engedd, hogy hozzátok beüljenek és ne adj teret a pletykáknak. Te ne beszélj soha harmadikról, ha neked mondanak valakiről valamit, ne fűzz hozzá egy hangot sem, tereld el a témát!

Ne felejtsd, aki pletykát hoz, az visz is!

Nem kell tudományosan szervezkedned és piramist építeni mint egy MLM ügynöknek, a dolgok maguktól kialakulnak!

2022. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ne hagyd hogy rád telepedjenek. A tökéletes szomszéd akinek intesz ő meg visszaint és ennyi. Egy lakóhelyen érdekek és ellenérdekek vannak, ezért van sok szomszédviszály. Elején én is adtam kölcsön egy kalapácsot egyik utcabélinek vagy 5ször szóltam érte azóta sem kaptam vissza aztán meg ő van megsértődve hogy ilyenekkel zaklatom. Ne feledd hogy minden ember a saját hasznát nézi.
2022. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:
90%

Kialakul.

Ahogy ők viselkednek veled úgy viselkedj te is.

Mi a 16 lakásos társasházban jóban vagyunk 5 lakással. Csavarhúzó kölcsönkérős; felhívjuk a nénit ha régen láttuk, jól van-e szinten.

De a maradék 10 lakás lakóinak a nevét sem tudjuk, csak köszönünk nekik

2022. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Stílus!

Ennyi a válasz az összes kérdésedre. Csak ennyi kell, semmi több! Ez az amivel mindent elkerülsz, ami miatt aggódsz és ez az, amivel minden bekövetkezik, amiért aggódtál!

2022. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl gondolod. A közvetlen szomszédoknak illik bemutatkozni. Mi meg is tettük, átkopogtunk, csókolom, mi vagyunk az új szomszédok, örvendünk, ha bármire szükség lenne itt vagyunk, viszlát. Aztán ezt a másik oldalon, csak ott helóval köszöntünk, mert fiatalok. A szembeszomszédoknak csak köszönünk, intünk. Felénk már nem szokás, hogy mindenki köszön mindenkinek. Udvaron, kerítésen keresztül szoktunk pár szót váltani a szomszédokkal, ha éppen ők is kintvannak, a férjem néha átlök egy sört, megisszák a fűnyírásközi szünetben és ennyi.

Nincsenek nagy összejárások, megvan a határ, de a jó viszony is, szóval mértékletesség. A smúzolástól a gyomrom kifordul, így sosem mennék érdekből haverkodni, majd kialakul. Mindent használj funkció szerint (a bolt, bolt, a hivatal, hivatal, a posta, posta). Ne pletykálj másokról!!! A kapcsolatok majd kialakulnak. Ha az ember tisztelettudó, normális és nem kettyós, akivel szemben állsz, akkor minden jó lesz. Nem árt ha az ember jóban van a környezetével.

2022. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!