Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy pályakezdő fiatal hogyan...

Egy pályakezdő fiatal hogyan juthat saját lakáshoz? Csak én vagyok így ezzel az egésszel? 20/F

Figyelt kérdés
Panelban élünk, örökölni nem fogok szinte semmit, sőt ha valamit az is csak adósság lehetne, azt meg kihagyom. Egy ilyen helyzetben csak az albérlet az egyetlen lehetőségem? Persze 40 éves koromra összejöhet egy saját ingatlan de az túl hosszú idő. Esetleg hitelben gondolkozom, az önerőt úgy pár év alatt meg tudnám gyűjteni, és úgy 30 éves korom előtt lenne saját lakásom.

2022. okt. 3. 09:22
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
46%

23 éves koromig tanultam, utána álltam munkába.

26 éves koromra vettünk egy lakást a feleségemmel.

Az esküvőn összejött egy kis pénz, de az nem mérvadó, felvettük a babavárót mert egyébként is tervezünk gyereket, és felvettünk egy kis hitelt is.


Nem olyan rossz dolog a hitel, csak jót kell választani. Fix kamatú, rövid futamidejű. Lehet nagyobb lesz a törlesztő és a thm, de összességében kevesebbet kell visszafizetni. Nekünk 3% thm, 7 év fix.

Gondolkodtunk hogy előtörletszjük lakáskasszával, de inkább másba fektetjük azt a pénzt. Ilyen alacsony kamattal, ekkora infláció mellett nem éri meg.

2022. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Milyen pályát kezdesz? Most hol élsz, milyenek a kiadásaid? Mi a célod, mekkora lakást és hol szeretnél venni? Lesz családod, van barátnőd vagy valakid akivel közösen tervezed a vásárlást?


Én nyolcosztályos meló mellett, úgy hogy a lakhatásra nem kellett költsek havi szinten 120-130 ezret tudtam félre rakni pár éve, most gondolom ennél többet is lehet ha valakinek céljai vannak. Ebből meg 4-5 év alatt egy önrész összejön egy hitelhez ha nem akarsz túl nagy lakást venni.


Ugyanakkor én most kicsit kivárnék a helyedben, mert a kamatok elég magasak (bár lehet hogy tovább fognak emelkedni) és az ingatlanárak még a válság ellenére se kezdtek el nagyon esni. Szóval most jó eséllyel túlárazva vennél lakást, magas hitelköltségek mellett.

2022. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szintén 23 éves korom óta dolgozok. 4 év múlva vettünk a párommal egy lakást, befektetési célból, amiből még van néhány év hitel hátra. Ezt az albérlők fizetnek a kezdetektől.

Tavaly év végén vettünk egy másik lakást, ami szinten ki van adva albérletbe, erre minimális hitel van. (2 év )


Mi pedig szinten albérletben lakunk. 😊


Nem örököltünk, dolgoztunk keményen, és ahogy gyűlt a pénzünk AZONNAL befektettük, még mielőtt jobban romlana az értéke.

2022. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen koromra tudtam összekaparni az önerőt a lakáshitelhez.
2022. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*éves
2022. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs új a nap alatt, régen sem frissdiplomásként vettek az emberek saját erőből hitelmentes ingatlant
2022. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
A munkatársam is ilyen lakásháttérrel rendelkezik, a szüleivel élt egy panelben. Megismerkedett egy lánnyal , akit 2 év után el is vett. A lány a szüleivel élt 2 szintes házban. AZ apukája hirtelen meghalt. Az anyukája most az alsó szinten lakik, ők meg az emeleti szintet kialakították úgy, hogy van külön bejárata. Közben tudnak gyűjteni külön lakásra, így hogy nem kell albérletre költeniük.
2022. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első lakásom egy sorházi 27nm luk volt elképesztően lepukkanva.de olyan boldog voltam,hogy meg tudtam venni.számomra akkor egy palota volt.felújítottam eladtam.következö 55nm utána 74nm mindet magam ráztam gatyába.utána kis albérlet most kertes ház.többet nem költözöm.de ha elkészül,meghirdetem legfeljebb építek még egyet.
2023. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Persze 40 éves koromra összejöhet egy saját ingatlan"


Akkor mi a péló a kérdés? Ha 40 éves korodra össze tudsz gyűjteni egy lakásravalót, akkor 30 éves korodra is meglesz 50% hitel önerő... ne basszál már, hogy ezen így kell panaszkodni.

2023. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!