Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt, lakásba költöztünk....

Használt, lakásba költöztünk. Minden rendben is van, csak WC aknája nagyon elvan vízkövesedve, újat venni nem tudunk. Már vagy 2 liter vízkő oldót elhasználtam, eredmény nélkül. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 4. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Valamit rosszul diagnosztizáltál, vízkövesedés ilyen mértékben aligha fordulhat elő.
2022. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Cserélni kell sajnos. Vagy cseréltetni a főbérlővel
2022. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pillér2 ***** válasza:
83%
Az hugykő, sósav kell.
2022. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
5 liter 20%-os sósavat önts bele és hagyd hatni 1 éjszakát! ;) Háztartási boltokban lehet kapni!
2022. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Merjed ki a benne álló vizet, mert ha nem teszed, locsolhatsz bele akármit, semlegesíti.

Utána adj neki sósavval, ahogy előttem is írták!

Ha vízkő, ha húgykő, annak annyi lesz!

2022. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Bérelt lakás, vagy saját?

Nem annyira drága egy új wc-csésze, én tuti vennék. Nem akarnám más "hagyatékát" nézni évekig.

2022. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Hát igen 6-os, csak + probléma, hogy azt a klotyót valakinek be is kell szerelnie!

Én meg tudom csinálni, lehet, hogy te is, de nem biztos, hogy a Kérdező is!

Kell vizest kerítenie, ha talál is, nagyon baráti áron is 20-30 ezer a munkadíj, plusz a klotyó, a gumiharang, sziloplaszt, rozsdamentes csavarok, legoptimálisabb esetben is ugrik egy 40-50 ezer! … miközben a sósav olcsó és járható út!

2022. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Inkább zselés állagú duguláselhárítót vegyél, és azzal kenegesd, rendszeresen, míg el nem tűnik.
2022. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Sósavat neki.
2022. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!