Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vezérlet áramról bojler...

Vezérlet áramról bojler működése ebben az esetben hogyan ?

Figyelt kérdés

Előlre is elnézést kérek mert tudom hogy ba**ni fogja pár ember csőrét pláne aki vill szerelő ha ezt meghalja:


Szóval felújítottunk egy fűrdőszobát otthon vele eggyütt a fűrdő áram hállózatát is és az vezérelt áram az óráról eljövő vezetéke rövid lett gipszkartonozáskor túl sok lett visszavágva........ és így megcsinálta a bátttya.... KONNEKTOROSRA ! De én most nézegetek utánna hogy ez így nem oké..... hogyan lehetne ezt megoldani hogy szabályos és normális legyen?


És mielőtt kötözködnétek : nem volt pénzem százezreket fizetni kőműveseknek és villanyszerelőnek, de most látjátok megittam a levét......


Köszönöm


Tudtok segíteni? a hogyanra lennék kíváncsi.



2022. okt. 12. 11:14
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
Nem egészen értem, de ha egy konektort be lehet körni, akkor fix bekötés is kivitelezhetö, vagy mi a gond éppen?
2022. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Tisztázzunk valamit! Lányegéban akkor most is vezérelt áramról megy, csak mivel rövid lett a vezeték, ezért annak végét belekötöttétek egy konnektroba, és egy villásdugóval van bedugva a bojler?

Itt igazából felvetődik a kérdés, hogy miért nem toldottátok meg a vezetéket, és véstétek be?

2022. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A dugvillás módszer helyett egy kis dobozba egyszerűen fixen össze kell kötni, ugyanott.
2022. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"toldottátok meg a vezetéket, és véstétek be"

A hét rossz tanácsa... :D

2022. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

konnektor helyett egy fix bekötési pont kell.

nagyjából 10 perces effektív munka, ha kábelcsatornázol, akkor is megvan fél óra alatt

2022. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Kilett véve a konnektor és annak a dobozába össze lett kötve wago-val amit egy fedlappal lezártunk és körbe szilóztunk.


Így már jónak mondható?

vagy wago helyett más össze kapcsolást ajánlotok ?

2022. okt. 13. 01:18
 7/11 Kólauborkával ***** válasza:
Én nagy fogyasztókhoz nem szeretem a wagoot, de ha 16 vagy 32A van ráírva, akkor biztosan jó.
2022. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha a dugvilla+konnektor elbírta, akkor a wago is el fogja
2022. okt. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sorkapcsot szoktak alkalmazni, de épp a wago is szabványos kötőelem.

És azért, bocs, jobb helyeken ide egy tömített kerek dobozt raknak. Igaz, hogy a másik szokás meg elrongálja a tömítettséget kissé, hogy alul egy rövid csővel jönnek ki falsíkig, ott megy kibe a vezeték. Így ha az ember odatartja a zuhanyfejet, vagy flexi cumisüveget, vagy bármit, akkor belelőheti a dobozba a vizet.

2022. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Sorkapcsot szoktak alkalmazni, de épp a wago is szabványos kötőelem."

Nem csak "épp", hanem teljesen szabványos kötőelem. Sokkal jobb is, mint a sorkapocs, mert annak a csavaros szorítása meg tud lazulni.

2022. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!