Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az emberek többsége reggel...

Ha az emberek többsége reggel 8-tól dolgozik, a kéményseprők miért tartják értelmes húzásnak, hogy mindig délelőtt vagy kora délután kísérlik meg az ellenőrzést?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, évente egyszer van ilyen kötelező. Sosem mennek délután, vagy este, amikor értelme lenne?

2022. okt. 17. 00:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk lehet vele időpontot egyeztetni és volt, hogy a kedvünkért szombat délelőtt jött. A vízmérő leolvasó is hagy egy telefonszámot, ha nem vagyunk itthon és eljön munka után, ha úgy van. Egyébként az egyik közvetlen szomszédunk nyugdíjas, a másikban a pár mindkét tagja home officeból dolgozik, én meg éppen itthon vagyok CSED-en a babánkkal. De amúgyis olyan a munkám, hogyha egyeztetünk hazatudok ugrani egy órára. A férjem távolabb dolgozik, de ő is tud jönni-menni korábban-később. Mivel felénk mindenki rugalmas, én sosem akadtam fenn ezen. Csak nyisd ki a szádat és mondd el, hogy barátom, én biza ebben az időintervallumban nem tudok itthon lenni, mondj erre valamit... Fogtok megoldást találni!
2022. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

#8


Szerintem azért találtál otthon mindenkit, mert vezetékes telefonja ma már csak az időseknek van. Ők nyugdíjasok. Tehát ha nem orvosnál, boltban van, zömében otthon vannak.


Kérdező!

Magánházak esetén megszűnt az éves kötelező kéményellenőrzés.

Egyénileg kell megrendelni és ebben az esetben nyilván meg lehet állapodni egy kölcsönösen megfelelő időpontban. Nekem legalábbis még mindig sikerült.

2022. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%
Hát most ennyi erővel a postás is járjon éjszaka, mert mi az már, hogy akkor jön amikor más dolgozik?
2022. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
A postás az esetek 98%-ában csak levelet dob be, amit így megkapsz, ha pedig át kell venni valamit, mellettünk a posta szombaton is nyitva van atyámuram, szóval náluk nehéz lemaradni bármiről... (Inkább ők szoktak lemaradni mindennel, bár ez máshová vezet, ugyanakkor biztos őket is megvédené sok mindenki ezek szerint)
2022. okt. 17. 12:51
 25/31 anonim ***** válasza:
19%
Az amúgy honnan van hogy a magyar gazdaság eleri az EU 1%at? Az utolsó adat szerint csak 0,7%-ot teszünk ki az egészből, tehát nincs meg az 1 sem, de mi munkaidoben kéményseprunk mert legalább mindenki ráér.
2022. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
A 0,7 régi adat, még az Egyesült Királyság kilépése előtt készült. Mióta azonban ők nem számítanak bele a tortába, nagyobb a részesedésünk, valszeg 1% fölötti. (Asszem a britek 17%-ot tettek ki)
2022. okt. 17. 12:58
 27/31 anonim ***** válasza:
57%
De amugy érkezett válasz, valaki azt hazudta hogy ha megy a fűtés, nem lehet vizsgálni. Egyrészt a fűtésszezon előtt vizsgálnak, de ha van otthon valaki akkor menne is a fűtés... De, meg mindig plakatolnak, hogy mikor mennek, egyéni időpont csak akkor kérhető ha már többször próbálták. Nem igaz hogy nem kötelező.
2022. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Csak ez a lakás nem azon településen van, ahol élek... Na mindegy. Jó itt minden. Főleg a posta. Meg a magyar forint.
2022. okt. 17. 13:06
 29/31 anonim ***** válasza:
35%
Mert valojában az emberek többsége nem dolgozik olyankor, a kéményseprőnek meg akkor van a munkaideje.
2022. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 puritan ***** válasza:
56%

Tiszta hülyék ezek a kéményseprők, hogy nappal járnak kéményt ellenőrizni, de a főnökeik meg különösen.

Más országban ez bizos nem így van, ott biztos jobban megoldják. A forint meg szar.


Nos, ez az a válasz, amit szeretnél hallani?


Tipikusan az a típus a kérdező, aki nem választ vár a kérdésére, hanem, helyeslést, egyetértést. Más irányú vélemény csak hülyeség lehet.

2022. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!