Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha teledobálj...

Mit lehet tenni, ha teledobálják a postaládám szórólapokkal, annak ellenére, hogy ki van írva, hogy nem kérem őket?

Figyelt kérdés
Előre leírom, hogy olyan válaszokat nem kérek, hogy mekkora problémáim vannak, mi a baj velük, hogy ki kell dobnom őket mindig, legyen ez a legnagyobb bajom és hasonlók. Társasházi postaládáról van szó. Olyan bazi nagy piros betűkkel ki van ragasztva rá, hogy a vak is látja, hogy nem kérek hirdetést, szórólapot, ennek ellenére minden egyes nap ki kell ürítenem a sok szarsággal, céges reklámos szórólapok, kerületi zsibvásáros újság, meg mindenféle ami nem érdekel, olyanokat is kapok hogy megvásárolnák az ingatlanom, eladó ingatlant keresnek. Az ingatlanosnál régebben felhívtam őket, hogy ne dobálják be, mert ki van írva és a lakás se eladó, erre annyit közöltek, hogy nem tudnak mit csinálni, ha ennek ellenére bedobja a szórólapos munkatársuk. Egyszerűen már elegem van, hogy folyamatosan tele szemetelik a postaládámat és figyelmen kívül hagyják a kiírt üzenetem. Sajnos olyan láda sincs ebben a társasházban, ami máshol lenni szokott, ami arra van, hogy oda dobálják ezeket. Légy szíves csak olyan válaszoljon, akinek van ebben tapasztalata, vagy tud valami tanácsot adni, hogyan érhetném el, hogy csak a nekem címzett levelek legyenek bedobva, semmi más.
2022. okt. 20. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni ez ellen, kivéve ha jóba vagy a postással (falun nálunk kivitelezhető) így otthon nincs is posta ládám, de minden levelemet megkapom - vagy behozza a munkahelyre, ha nem akk szól, h postán átvehetem :)
2022. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nem a postások dobálják be ezeket, múltkor mikor mentem el itthonról, pont összefutottam valakivel, aki ilyeneket dobált be, valami igénytelenül kinéző ember volt, aki nem postás volt, mondtam neki, hogy az enyémbe legyen szíves ne dobjon be, erre azt mondta, már bedobta. Mondtam, hogy ki van írva rá egy elég feltűnő üzenet, a válasza az volt, hogy ő ezt nem látja és nem is nézi mert nem érdekli. A postással se vagyok jóba, nem ismerem sajnos, meg ha levelet is kapok, mindig akkor jön, mikor nem vagyok itthon, így ez nem kivitelezhető, pedig jó lenne, ha tudnék ilyen megoldást, mint te.
2022. okt. 20. 17:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam olyan, hogy a szórólapoknak tettek ki külön egy kosarat, ráírva persze, hogy az azért van ott, és abba dobták bele mindig a terítők, akinek kellett az meg visz belőle a házban. Ez neki is jó, mert egyben leszór egy adagot, és mehet is.
2022. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Diákkoromban hordtam ilyeneket, igyekeztem figyelni hogy kinek van kiírva, viszont nagyon monoton a meló, minden héten volt 1-2 aki kapott mégis véletlenül.


Ha nem érdekli az újságost akkor viszont nincs mit tenni, ha el is tudod kapni és szólni neki simán benne van hogy elfelejti melyik is volt az.


Plusz volt olyan is amikor külön mondták hogy ezt az egyet az összesbe kell, abba is aki nem kéri. Azokat nagyon utáltam

2022. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hiába írtam ki kétszer akkora betűkkel, mint a nevem, három felkiáltójellel.

Egyszer sikerült elkapnom a kézbesítőt, azt mondta, hogy egy "hölgy mondta neki, hogy nyugodtan bedobhatja".

Nejemet kérdeztem, nem ő mondta.

Így minden alkalommal megy egyből a szemétbe.

2022. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi lépcsőházunkba csak beléptetőkóddal, vagy proxival lehet bejutni. Akinek ez nincs (idegen), az felcsönget és megmondja miért keres, miért akar bejönni. Ha szórólapokat akar bedobni, akkor azt a választ kapja minden lakótól, hogy dobja be a bejárat melletti rácsos gyűjtőbe.
2022. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 De ilyenkor ha azt mondják, hogy mindenkihez be kell dobni, miért nem dobják ki azt a szemetesbe, amit ahhoz dobnának be, akinek ki van írva, hogy nem kér ilyeneket? Senki nem tudja ellenőrizni, hogy most a bedobós vagy a postaláda tulaja dobta ki. Főleg ha közvetlenül a ládák mellett szemeteskuka is van, mint nálunk.


#6 Nálunk is csak beléptetőkóddal vagy proxival lehet bejutni, ezek szerint tudják a kódot, vagy kaptak proxit, de az is simán lehet, hogy várnak kint, és ha jön valaki, bejönnek, nálunk bárkit beengednek magukkal a lakók a lépcsőházba rajtam kívül.

2022. okt. 20. 20:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakógyűlésen beszéljétek meg, hogy ne engedjetek be bárkit, aki éppen be akar menni.
2022. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem olyan nehéz bejutni egy lépcsőházba 🤷‍♀️

1. A szórólapozásnak mikor én csináltam egy íratlan szabálya van, te nem dobhatod ki, akinek viszont oda adtad nyugodtan. Ezt szúrópróba szerűen figyelhetik is a megbízók.

2. Esetleg, ha te kiraknál egy kosarat szórólap gyűjtőnek felirattal ? Bár hozzánk ennek ellenére is dobnak.

3. Ha letudod cserélni a postaládád vagy meg tudod oldani, hogy zárt legyen és összehaverkodsz a postással adsz neki kulcsot lehet hajlandó úgy betenni a postád.🤷‍♀️ Nekünk 10 éve ugyan az a postásunk szerintem ő pl megtenné.

Vagy csináltatsz/ igényelsz postafiókot és megszünteted a postaládád, de gondolom ezt nem szeretnéd.

2022. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

A szórólapos nem egy nagy észlény teremtés, ezektől ne várd hogy tudjon olvasni. Csak a nyílást nézi hogy hova tudja dobni, meg nekik súlyra ki van adva hogy mennyit kell kiosztani.

Nálunk úgy lett megoldva, hogy egy elég rátermett közösképviselőnk van. Ő egész nap figyeli a házat, az ablakból a bejáratot hogy ki jön-megy, a liftet is figyeli melyik emeleten áll meg, ki száll ki vagy be, szóval mindent tud ami történik.

Amikor jön ilyen szórólaposztogató kinézetű gyanus személy, már előre készül a közösképviselő hogy kizavarja, ill. van a földszinten egy gyűjtőkosár abba lehet dobálni ilyeneket. Talán 20 éve kezdődött ez a történet, azóta a szórólaposok egész jól megtanulták hogy nálunk mi a rend, bár mindig akad egy-két zöldfülű akit helyre kell igazítani. Szóval nálunk így megy...

2022. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!