Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaposvár mennyire számít...

Kaposvár mennyire számít vidéki nagyvárosnak?

Figyelt kérdés

Én Kaposvári vagyok és szerintem aza város gáz

Nem is értem hogy kapta meg a megyeszékhely rangot?



2022. okt. 22. 19:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

10, dehogy! Kórházban dolgozom, emiatt még senkitől nem kértünk pénzt. Elvileg el lehet utasítani, ha nem esik a területi ellátási kötelezettség alá, de ezt sem sok helyütt alkalmazzák. Labor és járóbeteg ellátásban legalábbis. Bentfekvés, műtét esetében lehet, hogy szigorúbbak, de ez sem biztos. A térítési díj fizetésének meg szabályai vannak, "csak úgy", mert máshol lakik az illető, még nem fognak vele fizettetni.


Nem néztem pontosan utána, de szerintem a legtöbb megyeszékhely viszonylag kis város. Kevesebb az olyan, mint pl. Pécs vagy Szeged.

2022. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
4-es, ez nem a főváros "egoizmusa" miatt van így, hanem mert településföldrajzi fogalomként a vidék mindenre értendő, ami nem a főváros. Épp ezért tesszük hozzá, hogy vidéki (nagy)város, de Kaposvár nem nagyváros, ugyanis Magyarországon a nagyváros 100 ezer és 1 millió fő közötti lakosságszámú település, ebből 8 van.
2022. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Sopron 63ezres hivatalosan,az Ausztria miatt idetelepülő emberek miatt nem hivatalosan 90k körül van,mégsem megyeszékhely mert Győr nagyobb és egy megyében vannak,ezért az a székhely. Pedig vannak Sopronnál kisebb székhelyek is,nem is egy. Ez leginkább elhelyezkedéstől függ. Legkisebb mszékhely Szekszárd 35ezer lakossal,azon a területen az a legnagyobb város.
2023. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!