Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges az állandó...

Mennyire egészséges az állandó 26 fok a lakásban?

Figyelt kérdés
Egész évben ennyi a minimum hőfok a lakásban, mivel télen a fűtést nem tudom kikapcsolni. Nyáron 30°C-nál kapcsolok klímát. Ez egészségtelen?

2022. nov. 11. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Szokás kérdése...


Én hőgutát kapnék. 21 fok nekünk elég.

2022. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Mért lenne az? Mégis mit okozna? Akkor a nyár is egészségtelen?
2022. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon egészségtelen a 26fok állandóan, a keringési rendszerre rossz hatással van, fáradékonyságot okoz, csökken a koncentrációképesség, hosszabb távon szívműködés zavarok előfordulhatnak. Napközben az optimális hőmérséklet 20-23fok, éjszaka pedig alváshoz 18 fok.
2022. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Van a szinte már közhelyes pop-science tény, hogy állatkísérleteknél a hideg meghosszabbította az élettartamot. Ennél mélyebben sosem mentem bele, de szerintem érdemes lehet utánaolvasni.


Úgy nőttem fel, hogy tetőtér + fafűtés + hűvös folyosók. Nem épp ösztönzőleg hat, ha 25 fok+ van. Néha még most is az van, hogy hazamegyek, és bennragadok az ágyban. Munkavédelmin is elmondták asszem, hogy irodai munka 21C, könnyű fizikai 18C, nehéz fizikai még ez alatt ideális.


Most olyan helyen lakom, ahol jók a nyílászárók, nincs huzat, 19,6C-ban kényelmesen ülök. Reggel is könnyebb felkelni.

Sok országban nem nagyon fűtenek télen. Olaszország, Görögo., Vietnám, de még Németo. egyes részein (svábok xd) sem. Na, ott elüldögélnek akár a 16C-ban is, és hozzászoknak.

Fűtés miatt ez pörgős téma, és ez engem nagyon elgondolkodtatott. Olyan jó a közérzetem, amikor mozgok egyet, aztán a hűvös lakásban csinálom a napi teendőket. Effektívebbnek érzem magam (még akkor is, amikor csak lopom a napot).

2022. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
75%
Biztos, hogy nem egészséges. Múltkor voltam vendégségben, a lakásban 28 fok volt, szinte fizikailag fájt utána kimenni a 10 fokba, amit máskor meg se érzek. 20-22 fokban érzem jól magam, éjszaka 20 fokban szeretek aludni, sokkal pihentetőbb.
2022. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Nalunk is 26 ,de leginkabb 28 fok szokott lenni. Konvektoros futes van.
2022. nov. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy egészségtelen. Nyáron akkor meghalnánk a 35-40 fokban. Olyankor kimondottan kellemes a 26. Mostanra már elszoktunk tőle, ennyi, de nem egészségtelen.

Csak ha most van 26, az egyes esetekben (lakás levegőjét használó fűtésnél) nagyon száraz, és ez az, ami egészségtelen. Ha alacsony a relatív páratartalom, akkor azt pótolni kell.

2022. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
3. Pontosan. El nem tudtam képzelni, amíg panelben laktam, telente miért sajog mindenem, miért vagyok fáradékony, amikor rendesen mozgok, nincs károsszenvedélyem. Folyamatosan 25-27 fokok voltak a lakásban. Éjjel is.
2022. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

8

Nem lehet, hogy műanyag (vagy gumis szigetelésű fa) ablakod volt? Mert akkor egyszerűen a magas CO2-szint volt a probléma oka. Ahogy a 80%-os páratartalmat se lehet ilyen 2 perces szellőztetésekkel megszüntetni, úgy a CO2 se fog kimenni olyan egyszerűen. A sok CO2 tipikus tünete a fáradékonyság, kognitív problémák.

2022. nov. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

#9 Ez ebben a formában butaság. Azt viszont látni kell hogy ugyanabban a szobában magasabb hőmérsékletből fakadóan kevesebb az oxigén, mert lecsökken a levegő sűrűsége. Tehát egy újabb tény amely igazolja hogy a meleg levegő fáradékonyságot és rossz közérzetet, oxigénhiányos levegőt okoz, károsítva az egészséget.

Mellesleg 2perc kereszthuzat elég a légcseréhez egy átlagos, 20-25nm-es szobában, amire 2-3 óránként szükség is van, különösen a mai szigetelt ablakok őrült világában. De ez is kevés, ha túl van fűtve az egész, mert a föntiek szerint a sűrűségből adódóan oxigénhiányos a levegő. Az eszement túlfűtés miatt panelban meg csak úgy lehet túlélni a forróságot, ha valami folyamatosan nyitva van. Kész őrület és pazarlás, még jó hogy nekünk gázkonvektoraink vannak, 70nm-re egész évben 100köbméter gáz a havi átalány, még rossz nyílászárók mellett is, ésszerű fűtési menetrendet választva.

2022. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!