Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek hogy?...

Mi a véleményetek hogy? akinek nincsenek 10 millió az vesz egy pár milliós garázst és egy lakókocsit és onnantól kezdve ott lakik. Mivel akarás télen sem megy fagypont fölé ezért még árammal is olcsóbb fűteni a rezsi többi része nagyjából ugyanannyi

Figyelt kérdés
de így nem hajléktalan
2022. nov. 23. 08:53
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

De mondom az töredék ára a garázs aranak ami viszont ingatlan.

Ráadásul egy műszaki esetleg rendszám nélküli telepítésre alkalmas lakókocsi ára nem igazán fog csökkenni mert nincs minek csökkennie rajta. Garácsban egyéb díjai se lesznek.


A mérce Pedig egyedül A rendelkezésre álló pénzen múlik Ez nem választás kérdése legalábbis rövid távon nem. Attól hogy másként döntök most hirtelen nem lesz plusz X-szer 10 millióm.

2022. nov. 24. 11:22
 32/39 A kérdező kommentje:

" Meg aztán lakó kocsival annyira nem is tudsz közlekedni hétköznapi értelemben,pl bevásárolni menni,dolgozni,kórházba,stb. Persze ez most lehet nem igenyed. (Hangsulyozom még egyszer:most nem igenyed,kiemelve a most szót.)"


Házzal közlekedni sokkalta nehezebb. De mindkét esetre feltalálták a buszt.

2022. nov. 24. 11:23
 33/39 anonim válasza:
Arra akartam célozni hogy később lehet,jó lenne egy kocsi is. Persze lehet családos emberként is majd buszozni szeretnél.Nezd, ami buli 20on évesen,az nem biztos hogy 30+ is az. Erre gondolj,mikor beleölöd a pénzt a lakó kocsiba. Az meg nem.igaz,hogy nem veszít az értékéből . Ha zsír újonnan veszed is meg,amint kigurulsz vele a kereskedésbol,már veszít. Veszíteni fog akkor is, ha "csak" áll a garázsban,forgalomból kivonva. Mert idősödik,avul. Ez nem jó bor,hogy beérjen.
2022. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Jó de hát a kocsi az nem ezen múlik illetve pont ezen múlik de az ellenkezőjeképp, akkor lesz kocsim ha nem költöm el az összes pénzemet egy pénznyelő házba.

Utobbi esetben nem lesz kocsira pénzem hát még a fenntartására. Utobbi esetben napi megélhetési gondok lesznek tartalék léte nélkül.


Jaj. Zsír új lakókocsi ezen a szinten fel se merül.

2022. nov. 24. 11:44
 35/39 anonim válasza:

Nyilván sejtettem hogy nem zsír újonnan akarod venni.csak érzékeltetni akartam,hogy olyan nincs,hogy nem veszít az értékéből.

Jó,hát te tudod,ha csövezni akarsz egy lakó kocsiban,tedd. Nem bantasbol írom,és lehet nem annak éled meg,de hidd el egy bizonyos kor felett annak fogod. Értem azt is,hogy onallosodni akarsz,valahol meg lakni kell,az albérletet meg pénz kidobasnak érzed,ami valahol az is. Hosszú távon én (hangsúlyozom én) biztos szobát bérelnék,ha később lenne párom,akkor vele együtt albérletet,és később valahogy össze kaparnank az onerore (ami, ha nincs szülői háttér,kivitelezhetetlen Magyarországon,akár mekkora is a fizud.) Szóval tudom,hogy patt helyzet,és egy kicsit melyik ujjamba harapjak.. De azért én mérlegelnem a hosszú távú terveimet is,és aszerint döntenék.

2022. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Egy bizonyos kor fölött akkor is annak fogom erezni ha eleve nincs lakásom mert nincs rá elég pénzem.

Garázs nem veszít az értékéből hanem növekszik a használt lakókocsi egy bizonyos ponton túl szintén nem, de az csak töredéke az egésznek ha mégis veszít nem sokat, ha lenullazodna akkor se sok.


Hosszú távon ép akkor tudok szobát bérelni ha nem megy el a pénz hanem megmarad.

2022. nov. 24. 16:26
 37/39 anonim válasza:
Vannak itt, akik keverik a lakókocsit és a lakóautót. A lakóautó önjáró, a lakókocsit vontatni kell. 1-2 millió között már elég pofás telepitősök vannak. A gázfűtés ezekben alap (persze ezt zárt térben csak akkor tudod használni, ha szakszerűen elvezeted a füstgázt), de van, amelyikben van a gázfűtés mellett elektromos is beszerelve (Truma Ultraheat, utólag is be lehet szerelni). Ennek az az előnye egy sima hősugárzóhoz vagy olajradiátorhoz képest, hogy a fűtéshez kiépített körfűtést tudja használni, mindenhova eljut így a meleg, az ablakokat párátlanítja. Szerintem nem rossz ötlet, kérdés, hogy hol találsz olyan garázst, amibe befér egy normál méretű lakókocsi. Vannak kisebb méretűek is, de az folyamatos életre elég szűk lehet. Pl egy kis lengyel lakókocsi simán befér egy garázsba.
2022. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Ha a telek adott, akkor akár egy mobilgarázs+lakókocsi kombó is teljesen élhető.
2023. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Körbekerített külterületi zártkert.

Egy nyitott fa kocsibeállót fel

állítasz a telekre

(OBI Praktikerben kapható).


Alá egy lakókocsit beállítasz.

Akkumulátor inverteres megoldással a világítást is megtudod oldani a lakókocsiban

(vagy aggregátor áramfejlesztővel).


Furatsz egy ívóvíz tisztaságú norton kutat.

Hordós kerti zuhany

( a kútról fel szivattyúzod a vizet)

Ott a hordóban pedig a nap melegíti meg a vizet.


Csináltatsz egy igényes kerti wc-t.

Kicsit low budget megoldás,de működik.

2023. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!