Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kombi gázcirkó van olyan jó...

A kombi gázcirkó van olyan jó melegvíz előállításhoz mint egy tartályos bojler?

Figyelt kérdés
A bojler egy tartály vizet melegít fel, a cirkó meg átfolyósként üzemel. Régeben laktam olyan lakásban, ahol nyílt égésterű átfolyós gázbojler volt, azt borzalmas volt szabályozni, vagy forró volt a víz vagy hideg. Egy modernebb cirkó kazánnál is lehet ilyen probléma vagy még mindig jobb a tartályos bojler?
2022. nov. 29. 19:07
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
21%
Szóval azt kérdezed jobb e egy tartály ami időnkét kifogy mint egy kombi cirkó ami korlátlanul ad melegvizet ? Ne szerinted? Nyilván a cirkó. És gazdaságosabb is. A modernek nincs baj. De régen a nyílt égésterűvel se volt.
2022. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
A kombi cirkó használati melegvíz hőfoka is ingadozik sajnos. Akkor a legjobb, ha van egy kiegészítő tartály.
2022. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha van puffer csak akkor jobb, amúgy rosszabb mint a bojler
2022. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez évben vettünk egy lakást.Kondenz.kombi kazánnal,alatta 120 les m.tartállyal.Egy több gyerek családnak ez jó lehet,de 2 fő részére talán már nem is gazdaságos .Ahogy hűl a víz bent,a kazán azonnal utána melegít.

Most hogy elromlott a kazán,ami több mint 10 éves,a javitása gazdaságtalan.

Így most a viztárolót is megszüntetem.Eladó lesz .

2022. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#1-es, elméletileg valóban kifogyhat a melegvíz, de 4 fős háztartásban sosem tapasztaltam ilyet.
2022. nov. 29. 21:33
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
85%
De a cirkó biztos jóval gazdaságosabb. Ez a kondenzációs kombi van . Nem ingadozik a vizhőfok. A régi átfolyósoknál is akkor volt gond ha elvízkővesedett a rendszer. Nem volt víznyomás.
2022. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A tartályból csak a meleg víz fogyhat ki,abban az esetben ha kazán kikapcsolt állapotban van .Teljesen üres sosem lesz.
2022. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha termosztátos csapteleped és/vagy a zuhanyzóban esőztetőd van, akkor a kombi átfolyós kazán l/p teljesítménye kevés lesz! Ha a feni extrák nincsenek, akkor egy 1 fürdőszobás lakást kiszolgál, 2 fürdővel egyidejűségi problémák lesznek.


Termosztátos csaptelepet és/vagy a zuhanyzóban esőztetőt csak tárolós kazán vagy kazán + indirekt tároló képes ellátni. 2 vagy több fürdőszobánál szintén ez a jó megoldás.


Tárolós kazánt olyan helyre szokták rakni ahol szűk a hely és problémát okozna az indirekt tároló elhelyezése.


immergas victrix Zeus 25, ~610000

Immergas victrix tt24 ~350000 + 100-150 indirekt tároló ~250-300000 mert össze is kell kötni a kazánnal.

Immergas victrix tera24 ~340000


Szóval olyat kell venni ami az igényeknek és a gépészetnek megfelelő!

2022. dec. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én utálom (zuhanyzáshoz) az átfolyós kombi kazánt, pont amiatt, amit leírtál. Nekem is az volt a cél, hogy gazdaságos legyen, ne tartsa melegen egész nap a vizet, amikor nem is akarom használni. De nehéz beállítani, nagyban függ a bejövő víz hőmérsékletétől, stb. 16 év alatt nem tudtam igazán megszokni. Gondolom ha valaki a kádban való fürdést részesíti előnyben, akkor nem olyan gáz. Ja, illetve a kézmosás... Oda vettem külön elektromos vízmelegítőt, mert egy sz@ros kézmosáshoz háromszor annyi vizet engednék ki, mire elkezd meleget adni.
2022. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Egy kazan + indirekt tarolo mivel jobb mint egy sima villanybojler?


#9

Az elektromos melegitod tárolós vagy atfolyos?

2022. dec. 15. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!